Sam Gang Yi/Üç Sıradışı (2004)

.

2004 yapımı üç kısa film, üç önemli yönetmenin imzasını taşıyor.
Fruit Chan’in yönettiği film Mantı‘da bir televizyon dizisinde oyuncusu olan orta yaşlı bir kadının kocasını ve gençliğini elinde tutmak için giriştiği tüyler ürpertici yöntem anlatıyor.Filmin sonunda bu kadının ne kadar ileri gidebileceğini görmek sarsıcı ve rahatsız edici.

.

Chan Wook Park’ın Kes isimli filminde başarılı bir yönetmenden intikam almak isteyen bir figuranın sıradışı bir intikam planı vardır.Yönetmenin karısının piyanoya yapıştırdığı parmaklarını kesmek ve blanderdan geçirmek.
Yönetmenin bunu durdurmak için tek şansının yanında getirdiği çocuğunu öldürmek olduğunu söyleyen figuran hiç hesaba katmadığı şekilde ölür.
Ancak filmin sonundaki ölüm çok daha çarpıcıdır.

Takashi Miike yönettiği Kutu filminde ise yalnız ve içe dönük bir kadın yazarın rüya-geçmiş-şimdi üçgeninde yaşadığı sancılar anlatılır.Kadın bir bedende iki kişiyi taşımak zorunda kalmıştır.
Üç filmde de rahatsız edici görüntülerin yanı sıra duygu aktarımı çok yüksektir.Sinirlerine güvenenlerin izlemesi tavsiye edilir.

IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı