Saklı Hayatlar Filminin Çekimleri Başladı

.

Çekimleri bugün başlayan ve “Birbirimizin acılarını hissedemezsek yaralarımızı saramaz, iyileşemeyiz” diye yola çıkan Saklı Hayatlar filmi; Ceren Hindistan, Yusuf Akgün, Lâçin Ceylan, Zerrin Sümer, Ahmet Mümtaz Taylan gibi güçlü ve seyircinin iyi tanıdığı oyuncular yer alıyor.
1980’de Çorum katliamı sonucu İstanbul’a göç eden bir Alevi ailenin hikâyesinden yola çıkan Saklı Hayatlar, sıradan insanların yaşadığı kimlik çatışmalarının yol açtığı gerçek bir trajediyi anlatıyor. Filmin senaristi ve yönetmeni Ahmet Haluk Ünal Saklı Hayatlar’ı şöyle özetliyor:“Uzun yıllardır bu topraklarda yaşatılan ama şimdiye kadar sinemada yeterince konu edilmemiş bir ayrımcılıktan yola çıkıyoruz. Gündelik ve ulvi hayatın, aşkın ve evlat sevgisinin kesiştiği noktada, kimliksel önyargılar yumağının yol açtığı trajediyi görselleştirmeyi hedefliyoruz.”
Kültür Bakanlığı Fonu’ndan da destek alan Saklı Hayatlar filmi bu konuda bir ilk.Filmin Mart 2011’de vizyona girmesi bekleniyor.

Filmle ilgili diğer detayları burada bulabilirsiniz.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “Saklı Hayatlar Filminin Çekimleri Başladı

  1. Bir sunni olarak Alevi vatandaslara yaptigimiz rezilliklerden dolayi onlardan ozur diliyorum. Boyle filmlerin gerekli oldugunu ve biz sunnilerin Alevi kardeslerimizden ogrenmemiz gereken cok sey oldugunu en azindan insanligi onlardan ogrenmemiz gerektigini soylemek istiyorum. Onlari diri diri yaktik, hamile kadinlarini kaziklara caktik, serefsiz kadilarimiz ve hocalarimiz onlar icin olmadik seyler soyleyip olum fetvalari cikardilar. Bizim icimizde ki bazi serefsizlerin yaptiklari pislikleri ortbas etmek icin Alevi kardeslerimize attiklari iftiralar icin Alevi kardeslerimden ozur diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.