Kategoriler
Çekim Notları

Russell Crowe Robin Hood’u Anlatıyor

..

Crowe, rolüne hazırlanmak için Robin Hood, 12. yüzyıl sonları ve 13. yüzyıl başları ile ilgili 30’un üzerinde kitap okudu.
Crowe bunu şöyle açıklıyor: “Robin Hood beş yaşındayken bu ölüme tanık oldu. Robin daha sonra, Tapınak Şövalyeleri ile beraber Fransa’da bir manastırda kaldı. Koruyucuları [Loxley ve Marshal] Haçlı seferlerine çıktı, birkaç yıl sonra geri döndüklerinde Robin orada değildi. Oldukça zor zamanlar geçirmişti, kötü muamelelere maruz kalmıştı ve yanına sadece tek bir şey alarak, babasının göğüs zırhını alarak ayrılmıştı. Bir çocuğun tamamen yetişkin bir adamın göğüs zırhını oraya buraya sürüklediğini düşünebiliyor musunuz?”.
Robin Hood, Richard’ın Fransa’daki kuşatması sırasında bizlere takdim edildiğinde, babasının öldürülmesinden öncesiyle ilgili hiçbir bilgisi yok. “Babasının ölümünü izlediği anı hafızasında bastırmış” diyor Crowe. “Kafasında sadece, annesi ve babasının ondan kurtulduğu ve onu sevmekten vazgeçtiği var. 35 ila 40 yıl boyunca kafasında olan şey bu”.
“Ama şimdi İngiltere’ye tekrar yaklaşıyor” diyor Crowe ve devam ediyor: “Tüm Avrupa’yı ve tüm Orta Doğu’yu dolaşmış bir adam. İnsanların farklı yaşam şekillerini görmüş. İngiltere’ye geri döndüğünde, son derece baskı altında tutuluyormuş gibi görünen bu yer onu şaşırtıyor. Kendini keşfetmek için yola çıkmış olan bir adamı takip ediyoruz. Yol boyunca geçmişini hatırlamaya başlıyor ve arayışını derinleştiriyor. Kaderin kendisini yakaladığını anlıyor ve düşündüğünden çok daha büyük bir şeyin içine giriyor. Kim olduğunu bulma sürecinde, babasının bıraktığı yerden işini devralıyor.

Robin Hood Fragman I
Robin Hood Fragman II

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir