Kategoriler
Film Yorumları

RocknRolla (2008)

.

Her horoz kendi çöplüğünde öter.Ama her horoz aynı zamanda komşu kümesteki tavukları da becermek ister.İşte bu durumda ortaya yüksek meblağların döndüğü bir horoz dövüşü çıkar.Horoz dövüşlerinde de bilinen bir gerçek varsa o da hiçbir horozun hükümranlığının sonsuza dek sürmeyeceğidir.

.

Londra’da usülsüz emlak işlerinin aranılan adamı Lenny’dir.Asla fiyatların düşmediği Londra emlak borsasında Lenny imar sektöründeki bağlantıları sayesinde sürekli çarkları elinde döndürmektedir.Mafyavari bir edası olmasına rağmen kağıt üzerinde her işi yasal ve usülüne uygun görünmektedir.
Son icraatında dalavereyle küçük bir suç grubunu dolandırıp borçlandıran Lenny,bir yandan da yeni yağlı Rus müşterisini kaçırmamak için bildiği yöntemleri yapmaya devam edecektir.Bu suç grubunun lideri olan One Two borcun biriktirmeyle toparlanamayacağını gördüğünde yolunacak kaz aramaya başlar.Sonunda gelen bir iş teklifini kabul eden One Two yaptığı icraatla istemeden hem Lenny’nin hem de bu gizemli Rus’un işine çomak sokar.Bu sırada tombaladan çıkan bir rockstar işleri içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.

.

Artık bir ekol haline Guy Ritchie’den yine kendi çizgisinden devam eden bir yapım.Para,uyuşturucu ve silah…Konu aşağı yukarı hep aynı çemberin içinde dönsede değişen hikayeler ve absürd karakterler seyir zevkini hep dorukta tutmayı başarıyor.Hiç bitmeyen detaylarıyla (terminatör kılıklı Ruslar,Amerikalı katil ıstakozlar,iyi planların bile yanlış zaman-mekan şanssızlığın kurbanı olması vs…) zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayacaksınız.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“RocknRolla (2008)” için 0 yanıt

Hocam nasıl olduysa senin adres benim readerdan uçmuş, bi eksiklik var diyordum 😀 Ben de geçen izledim bu filmi, Guy Ritchie’nin bu komik mafyöz hikayeleri beni mest ediyor, hele ki yanında da güzel bi OST olunca dadından yiyemedim vallahi. Bence Guy Ritchie’nin Lock, Stock and Two Smoking Barrels’tan sonraki en iyi filmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir