R.I.P.D/Ölümsüz Polisler (2013)

ölümsüz polisler film

Ölümsüz Polisler filmi için en kısa açıklama “diriler diyarında kaçak ölüleri avlayan iki ölü polisin akıl almaz serüvenleri” şeklinde olur sanırım.
Jeff Bridges ve Ryan Reynolds’un başrollerini paylaştığı film Nick karakterinin ölümüyle başlıyor. Ölümünden sonra ahiret denetçisi ona var olan durumundan herhangi bir değişiklik olmaması koşuluyla Dünya’ya dönmek için ikinci bir şans veriyor. Nick ise hem ölümünün ardındaki gizemi kaldırabilmek adına hem de eşine doğru bir şekilde veda edebilmek adına Rest in Peace Department’a katılmaya karar veriyor.

Uzun zamandır soluksuz izlediğim nadir aksiyon filmlerinden biri Ölümsüz Polisler. Biraz Men in Black serisini andırsa da yaratılan ortam, bağlantılar, kendi klişeleriyle dalga geçme seramonileri filmi oldukça keyifli kılıyor. Başarılı oyunculuklarla beraber farklı dönemleri temsil eden iki karakterin konuların içinde ahenkli sunumu da hikayeye dikkat kesilmemizi sağlıyor. Bununla beraber tabii ki bol absürdlük, bol gevezelik ve bolca hareketle birlikte film türünün hakkını fazlasıyla veriyor.

ölümsüz polisler filmi

IMDB puanı konusunda çoğunlukla insanların kriterleri 6 veya 6.5 üzeridir fakat düşük oyuna rağmen RIPD görülmeye kesinlikle değer bir film. Özellikle 3 boyutlu izleme imkanınız varsa bu opsiyonunuzu kullanınız çünkü başarıyla kotarılmış görsel efektler hikayeye oldukça destek veriyor. Sonundan ve başından göstermelik üç boyutlu filmlerden biri olmadığından dolayı 3D film izlemenin keyfini tam anlamıyla çıkaracağınızı ümit ediyorum.

IMDB Sayfası

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı