Revolutionary Road/Hayallerin Peşinde (2008)

.

Her insan hayal kurar.Eğer çiftseniz hayallerinizi paylaşmak ve belki de bazılarından feragat etmek zorundasınızdır.Tabii feragat etmeyecek kadar bencil değilseniz…

.

April ve Frank Wheeler çevrelerince sürekli imrenilen,çocuklarıyla beraber kusursuz bir aile portresi çizmektedirler.April eski bir oyuncudur,Frank ise bir şirkette satış görevlisi olarak çalışmaktadır.İkilinin hayatı normal seyretmekteyken herşey Frank’in 30.yaşgününden sonra değişecektir.Frank,babasının 20 yılını heba ettiği şirkette çalışmanın verdiği huzursuzlukla bazı şeyleri tekrar düşünmeye başlar.April ise oyunculuk hayallerini söndürüp iki çocuk doğurmuş ve ev kadını olmuştur.April kişiliği gereği bu durumu içine sindiremez ve ikili arasında kişisel sorunları nedeniyle sürekli kavgalar çıkmaya başlar.
Onlarca kavgadan sonra April’in fikri ikili için kusursuzdur.Wheelerlar Paris’e taşınacak,April bir yerde çalışıp yıllardır özlemini çektiği iş dünyasına tekrar girecek.Frank de evde oturup hayalini kurduğu yazarlık işi için bol bol vakti olacaktır.Hazırlıklar başladığında Wheelerlar hiç beklemediği yeni sorunlarla karşılaşırken hayalleri için tercih yapmak zorunda kalacaklardır.

.

Bireysellikten çıkamayan,çift olmaya alışamayan ve kişiliklerinden taviz vermeye çalışmayan iki inatçı ve gururlu insanın hayatlarını anlatan filmin yönetmeni Oscar‘lı Sam Mendes.Yine bir kitap uyarlaması.Filmin duygusal tarafı bir yana gerçekten ilişkiler üzerine ayna tutucu bir yanı var.Oyuncuları bir kenara bıraksak bile harika diyaloglarla bezenmiş 60’ların o cazibeli havası için bile mutlaka izlenmeli.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı