Repo Men (2010)

.

Repo Men filmi bilimkurgu ile aksiyon arasına sıkışan fakat dramatik yönü ağır basan ama bu duyguyu da veremeyen yapısıyla filmi tavsiye edene de filmi izleyeni de abondane edecek bir yapıya sahip.
Gelecekte hala Wolkswagen’in popüler olduğu bir gelecekte Remy ve Jake yapay organ pazarlayan şirketin haciz bölümünde çalışan iki yakın arkadaştır.Fahiş fiyatlara ihtiyacı olan kimselere 9999.99’dan başlayan ödenemeyecek taksitlerle yapay organ satan şirket geciken ödemelerde Remy ve Jake’i devreye sokup organı geri alır.İkili halinden memnundur.İşledikleri yasal vahşet sebebiyle pişmanlık duymadan para kazanmaktadırlar ancak Remy’nin son işinde elektroşokun elinde patlaması sebebiyle o da yapay bir kalp sahibi olur ve şirkete borçlular kervanına katılır.Bu noktada Remy’nin elinden kayan hayatı sebebiyle kankası Jake ile yollarını ayırmak zorunda kalacak ve bu da yeni bir macerayı doğuracaktır.

.

Aslında Repo Men filmini eleştirirken çok sakin kafayla düşünmek gerekiyor.Filmin artısı da eksisi de çok.Hızlı karakter değişimleri,Forest Whitaker’in o sinir bozucu mimikleri,sağlıklı insanın azlığı gibi etmenler filmden soğumanıza neden olacak gibi olsa da konunun özgünlüğü,aksiyon ve vahşet sahnelerinin inandırıcılığı ve klasik tuzak sonlardan birine sahip olmasına rağmen zokayı yutturması sebebiyle Repo Men filmini sevebilirsiniz.Ancak benim için + ve – dengede olduğunda o filmin beynimin ön lobunda yer kapması biraz güç oluyor.Bu yüzden Repo Men filmini aksiyon tutkunlarına tavsiye ediyorum ancak filmlere bu kadar komplike bir senaryodan bu mu çıktı şeklinde yaklaşan güruha da bir izleyin ama pek beğenmeyeceksiniz diyorum.

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.