Rendition/Yargısız İnfaz (2007)

.

Alt kimliği sebebiyle haketmediği bir muamele gören adam…Şimdi daha iyi anlıyoruz ki 11 Eylül saldırıları Amerikan siyasetinin ekmeğine bal sürmüş.

.

Mısırlı kimliği nedeniyle nedensiz yere alıkonulan Enver Amerikan-Arap istihbaratı ve terörizm arasında kalakalmıştır.Bu esnada da Kuzey Afrika’da terör olayları tüm şiddetiyle devam etmekte ve terör bağlantıları hakkında hiçbir sonuca ulaşılamamasının bedelini de Enver gibi insanlar çekmektedir.

.

Konunun sık sık dağıldığı,olayların cereyan ettiği yerin belirtilmediği ve kurgunun gidişatını etkileyecek bölümün yine sonu bırakıldığı ucuz çakallıklarla dolu bir 120 dakika geçirdik.Yani film;terör ve Amerikan siyasetini izlemekten haz alan sinema meraklıları için çekilmiş diyebiliriz.Filmin tek artı yanı birden çok Hollywood yıldızının bu film için buluşması olsa gerek…


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Rendition/Yargısız İnfaz (2007)

  1. Dikkatimi çektide;Son zamanlarda kötü film,kötü senaryoyu kurtarabilmenin en kolay yolu “Yıldızları Topla” olmaya başladı.
    Ocean 11 filmi o kadar mükemmel değil.Ama kadro iyi gibi!

  2. film tanıtımında müslüman bir adamın dramı tarzında cümleler vardı. ancak müslümanlıkla ilgisi yok diyebilirim, aslında anlattığı hikaye, gerçekçi sahneler iyi. ama diğer yandan bazı sahneler inandırıcılıktan uzak, pek iyi bir film olduğunu düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı