Remember Me / Beni Unutma (2010)

.

Robert Pattinson, Twilight serisinin genç kızların sevgilisi yakışıklı vampiri olmak dışında başka meziyetlere de sahipmiş meğer.  Gerçi Twilight öncesi sadece Harry Potter ve Ateş Kadehi’ndeki performansını biliyorum ama yine de benim bildiklerim Robert Pattinson’ın ambalaj ve pazarlama konusunda iyi fakat içerikten yoksun olduğu yönündeydi. Evet Remember Me filmindeki performansını beğendim. Sadece bu filmden ötürü iyi bir oyuncu olduğunu söyleyemem belki ama doğru projelerde yer alırsa şuan olduğundan çok daha farklı kitlelere hitap etmek konusunda umut vaat edebilir.

.

Filme dekor olan New York’un hikayeye çok yakıştığını düşünüyorum. Böylesine kalabalık ve birbirinden çok farklı milyonlarca insanın bir araya geldiği şehir filme malzeme olan birçok kavramın bir arada sergilenebilmesi için mükemmel bir ortam yaratıyor; Tesadüfler, yalnızlık, kalabalık, kopuk ilişkiler, aşk, vs…

Anlam arayışı, çaresizlik, hayatı onarma çabası ve umut filmin etrafında dönüp dolaştığı kilit noktalardan bazıları. Her ne kadar karakterler 20’li yaşlarının başında olsalar da sanki yolu yarılamış ve yılların yorgunluğunu üzerinde taşıyan insanların olgunluğuna sahip kişiler. Hatta çocuk oyuncu Ruby Jerins’in canlandırdığı Caroline karakteri bile normal çocuklardan çok ayrı bir yerde duruyor. Öyle ki, sorduğu sorular, kurduğu cümleler ve sergilediği tavırlar epey düşündürücü.

.

Yönetim açısından harikalar yaratılmamış olmasına rağmen filmin aktarmak istediğini aktaramayacak, standartların altına düşmüş bir yönetim de söz konusu değil. Senaryo ise gayet duru bir hikaye üzerine yoğunlaşmış. Filmi izleyecek olanlara filmin sonuna özellikle dikkat etmelerini öneriyorum. Çünkü hikayenin bağlandığı sonu gerçekten başarılı buldum.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

0 Replies to “Remember Me / Beni Unutma (2010)

  1. Twilight’ı hatırladıkça Robert Pattinson’a olan antipatim daha da artıyor.Aslında bu şekilde düşündüğümde Robert’a aşık olan kızlar gibi salak bir durumda oluyorum.Tavşan-dağ hesabı ama n’apayım. 🙂
    Ama Emilie’nin hatırına izleyebilirim.Fazla sinema filmi yapmıyor.Bulunca kaçırmamak lazım. 🙂

  2. Evet Emilie de hoşuma giden oyunculardan biri. Onu en son The Hills Have Eyes’ta izlemiştim ben. Ha bide Lost var tabi 🙂 Robert’ın yakışıklı vampir Edward durumuna da en az senin kadar gıcık oluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.