[Rec] 2/Rec:Ölüm Çığlığı 2 (2009)

.

İspanyollar devam filmlerinin devamı kötüdür ezberini bozan bir filmle tekrar virüsü damarlarımıza salıyor.
Maceracı reality show programını sunan kızımızın karanlığa çekilişinden sonraki aşamayı anlatan yeni filmde Özel Tim’in içeriye sızması ve yine bilindik o meşhurlaşan apartmanın unutulmayan merdivenlerinden tırmanan Özel Tim’in yanlarındaki sağlık ekibinden zannettikleri görevlinin aslında başka bir amaca hizmet ettiğini sunmasıyla ilk tokadı yer.
Karşılaşacakları şeyin basit bir virüsten ibaret olmadığını anlayan harekatçılar sayıları azaldıkça beyinlerinde flaşlar patlamaya başlayacaktır.

.

Devam filmleri üzerine oluşmuş tabuyu yıkacak şekilde gayet özenle hazırlanmış,yine üzerinde fazlaca düşünülmüş ve yine merak ettirici bir son ile serinin devamını müjdeleyecek bir şekilde biten filmimiz yine aktüel kameranın dibine vurarak bizi kurbanlardan biri gibi hissettiriyor.Ayrıca bu sefer ana hikayeye farklı noktalardan dahil olanların da filmin akışına dahil edilmesi ve önceki sahnelerde gelişen olayların gizemlerin bazılarının nedeninin aslında hikayeye katılan diğer oyuncuların neden olmasını görmek filmin artılarından biriydi.
İlk filmdeki etkili olan birarada yapılmış çekimin sulandırılmadan yerine hem kendisi hem de alternatifinin sunulması da gerçekten ikinci filmdeki öne çıkması muhtemel ticari kaygı nedeniyle devam önyargılarını bir nebze kıracağını düşünüyorum.Ayrıca ilk filmde aklınızda kalmış gizemli yönlerin de cevaplarını ikinci filmde bulacaksınız.
Asıl Rec 3’de neler olacağını çok merak ediyorum.Acaba Vatikan’dan apartmana küçük bir ziyaret gerçekleşebilir mi ?Görüyorsunuz korku filmlerini sevmeyen ben resmen Rec serisinin müptelası olmuş durumdayım.İzleyin ve izlettirin.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.