Quarantine/Karantina (2008)

.

Macera arayan bir muhabir ve kameramanın başından geçenler…Muhabirimiz Angela ve kameramanımız itfaye çalışanlarının hayatlarını anlatmak için bir çekim yaparlar ve gece vardiyasında gelen bir çağrı ile o uzun ve yorucu gece başlar.Görev icabı itfaiye bir apartmana gider ve tabi bizim çekim ekibi de peşlerindedir.

.

Apartmana girildikten sonra aksiyon başlar ve kendilerini artık geri dönemeyecek bir durumda bulurlar.Artık ne olduğunu bilmedikleri birşeye karşı durmak zorundadırlar.
Bu bilinmezlik içinde ara ara olan çeşitli efektler filmi tadından yenmez hale getiriyor.
Çekimlerinde kullanılan el kamerası havası normalde çoğu filme yakışmaz ama bu filmde çekimi yapanın bir kameraman olması mantığı ile daha az karmaşık çekimler var bu da izleyiciyi yormuyor.Ben bu çekimin ne Blair Cadısı ne Canavar filminde bu kadar iyi olduğunu görmüştüm.Denildiğine göre İspanyol yapımı Rec filminin Amerikan kopyası imiş ama başarılı bir kopya olduğu kesin.Seyrettiğim istisnai güzel Amerikan geriliminden biri.Herkese tavsiye ederim ve soluk soluğa izleyeceklerine garanti veririm.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Quarantine/Karantina (2008)

  1. İlk yazın hayırlı olsun Gökhan.Başroldeki Jennifer Carpenter’ı Dexter dizisindeki Dexter’ın üvey kardeşi olarak tanıyoruz.Doğrusu dizilerden direk bir başrole sıçraması başarı sayılır.
    Ayrıca Rec de Karantina da aynı senaryo üzerine kurulu olduklarından dolayı aslında bence en iyisi ikisini de izleyip öyle mukayese etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı