Profesyonel Web Çözümleri | Webadam.com

webadam hosting

İnternette kendine ait bir yeriniz veya alanınızın olması için öncelikle aşağıdaki yönergeleri takip etmeniz gerekiyor.

– Kurumsal ya da bireysel tüm web girişimleriniz için domain alma ilk yapılacak işlemdir. Güzel, akılda kalıcı bir domain ile projenizin temelinizi atarsınız. Seçeceğiniz domain aynı zamanda sektörünüzle doğrudan alakalı anahtar kelimeleri barındırmalı, arama motorlarında arama hacmi geniş olmalı.

– Uygun domain seçimini yaptıktan sonra projenizin derinliğine, büyüklüğüne ve hitap edeceği sektöre uygun hosting seçimi yapmanız gerekiyor. Hosting seçimi yaparken de belirlediğiniz domainin size getireceği trafiği öngörmeniz ve bu minvalde bir hosting paketi satın almanız gerekiyor.

hosting

– Hostingi de seçtikten sonra site için kullanacağınız yazılımı seçmeniz gerekiyor. Bu anlamda isterseniz sitenin altyapısı için sıfırdan bir yazılım yazdırabilirsiniz Ya da açacağınız site bir e-ticaret sitesi olacaksa Opencart veya Proticaret’i, blog olacak ise WordPress’i, portal olacak ise Drupal veya Joomla gibi hazır yazılımlara yönelebilirsiniz.

– Yazılımınızı seçtikten sonra kurulumunuzu yaptıktan sonra web siteniz hizmet vermeye hazır hale gelecektir.

Yukarıda yazan tüm işlemler aslında web siteleri için karmaşık bir sürecin başlangıç aşamasıdır. Ancak bu başlangıç aşamasında yapılanlar sizin girişimlerinizi daima ayakta tutacak yegane unsurlardır. Bu nedenle domain, hosting ve yazılım gibi seçimlerinizde güvenilir, kurumsal ve müşteri memnuniyetini birincil planda tutacak firmalara ihtiyaç duyulur.

domain tescil

Webadam.com bu anlamda internet projelerinizi güvenle başlatabileceğiniz bir mecradır. Alan adı tescil işleminizi buradan güvenle yapabilir, projenize uygun hosting paketlerini tercih edebilirsiniz. Geride bıraktığı yedi yıllık hizmet süresi zarfında 20.000’e yakın web sitesini bünyesinde barındıran Webadam hem bireysel hem de kurumsal bazda müşterilerine yapıcı çözümler getiriyor.

Hosting ve domain hizmetlerinin yanında sanal sunucu ve sunucu barındırma gibi hizmetler de veren Webadam.com aynı zamanda kurumsal müşteriler için projelerini daha geniş bir hinterlanda yayabilmek adına arama motoru optimizasyonu hizmeti de vermektedir.

Bünyesine son olarak mobil site hizmetlerini de ekleyen Webadam bu anlamda yer sağlayıcı firmalarının arasında da öncü durumda.

Web sitelerinizi ve projelerinizi vizyon sahibi güvenilir ellere emanet edin. Çünkü uzun vadede her zaman güven kazanır.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.