Kategoriler
Yeni Filmler

Philip Seymour Hoffman PTA’nın Gelecek Filminde !

.

Daha önce bu muhteşem yetenekli ikili Boogie Nights, Magnolia and Punch-Drunk Love gibi filmlerde birlikte çalışmış olmasına rağmen, yönetmen Paul Thomas Anderson hiçbir filminde Philip Seymour Hoffman’a başrol vermemişti.

Variety’nin bildirdiğine göre Anderson, 1950lerde ortaya çıkan yeni bir dini organizasyonun kurucusunun kahramanlıklarını anlatan, yeni fakat ismi henüz belli olmayan filminde Hoffman’a başrol veriyor.Proje Universal’da hazırlanmasına rağmen, greenlight ve 35 milyon dolarlık bir bütçe halen Anderson’ın kendisince yakın zamanda teslim edilecek olan senaryonun tamamlanmasını bekliyor.
Filmde Hoffman “Amerika’da 1952 yılında rağbet bulmaya başlayan inanç temelli bir organizasyonu kuran karizmatik bir entelektüel” efendi’yi, törenlerdeki yönetici gibi, oynuyor. Filmin çekirdeğini, Efendi ve yirmili yaşlardaki, başkanın vekili olan serseri Freddie arasındaki ilişki oluşturuyor. İman hararetli bir hal almaya başlayınca Freddie kendini, benimsediği inanç akpendik sistemini ve yol göstericisini sorgularken buluyor. Görünen o ki film kendiliğinden ortaya çıkan dinleri eleştirmekten ziyade, görünüşte insanın kendinden yüce bir inanca olan ihtiyacı, imanımızı hangi güç ve inanca dayandıracağımıza nasıl karar verdiğimiz ve bir inanç sisteminin tam olarak ne zaman bir dine dönüştüğü üzerinde odaklanıyor. Film Anderson’ın tipik hazin sonlu pool draması gibi gözüküyor.

Capote Hoffman’a En İyi Oyuncu Akademi Ödülü kazandırmadan önce Hoffman zaten Anderson’ın önceki çalışmalarında yaptığı işle saygımı kazanmıştı. Gerçek bir yetenek ustası, aldığı her role kendini tamamen verebiliyor. Hoffman ve Anderson sırasıyla, en sevdiğim aktör ve yönetmenlerden ikisi, bu yüzden ikisini tekrar bir arada çalışırken görmek, en ufak tabirle, oldukça sevindirici. Yalnızca konu ve kadrosuyla, PTA şimdiden There Will Be Blood’ın devamı bir film üstünde çalışıyor gibi görünüyor. Kadrodan ya da filmin gerçek adının ne olacağından haber alır almaz, bunu bilen ilk siz olacaksınız.


Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir