Pele Filmi | Fragman

pelefilmi2016

Futbolseverlerin uzunca bir süredir merakla bekledikleri an geldi. Maradona’nın belgesel filminden sonra büyük prodiksiyonlu, profesyonel yaklaşımlı bir Pele filmi 2016 yazı biterken sinemalarda olacak.

Sambanın harman olduğu yerin tehlikeli sokaklarında büyüyen Dico ailesine bağlı ve babasının hayaline sadık bir çocuk olarak büyümektedir. Annesi babasının sakatlıklarla geçen kariyerinden sonra canından bir parçanın daha hayal kırıkları içerisinde kalmasını istemez ancak Dico’daki futbol tutkusu bambaşkadır. Ara sokaklarda ortaya çıkan yeteneği yetenek avcılarının radarına girer ve dünyaca tanınan Pele efsanesinin doğuşu 1958 Dünya Kupası ile başlar.

Pele: Birth of a Legend Tipik futbol filmleri tanımının dışına çıkan bir yapım gibi gözüküyor. Efsanenin kariyerine, maneviyatına ve aynı zamanda karakterine eğilim gösteren bu film tam anlamıyla bir biyografik filmler sınıfına giriyor diyebiliriz.

30 Eylül’de vizyona girecek olan Pele’nin sinema filmi için şimdiden sabırsızlanıyoruz diyebiliriz. O zamana kadar üstteki oynatıcıdan tekrar tekrar Türkçe altyazılı fragmanını izlemeye devam…

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.