Kategoriler
Film Listeleri

Oscar Alamayan En İyi 5 Aktör

oscarotren

Kendilerini pek sevdiğimiz, filmlerini izlediğimiz pek çok aktör var ödülü alamayan. Aaa bu da mı alamamış dediğimiz bir sürü iyi aktörün arasından kendi favorilerimi seçiyorum.

Leonardo’yu da aradan çıkardık, darısı diğerlerinin başına. Olmadı seneye de aşağıdakilerden birisine bi algı yönetimi patlatılır, oldu da bitti maşallah !

robertdowney

Robert Downey Jr.

Çok hızlı yükseldi sonra klasik uyuşturucu bilmem ne problemleri falan. Toparladı ama hala Oscar’a uygun bir rolü yok. Ayrın Men olarak seviyoruz kendisini ancak oyunculuğunu daha iyi sergileyebilecek daha derin filmlerde rol almalı. İki kere aday oldu, alamadı.

conidep

Johnny Depp

Çok fazla sevilen filmi var ama birçoğu sabun köpüğü kıvamında. Onun da Leo gibi epik filmleri kovalaması lazım biraz. Yoksa seviyoruz böyle hin gülüşünü, sakar danslarını falan. Üç kere aday oldu, alamadı.

conmalkovic

John Malkovich

Peki bu adam size ne etti ? En kral projelerde oynadı, döktürdü. Her yer aldığı filmi coşturuyor. Yaşı da ilerliyor epey Akademi ! İki kere aday oldu, alamadı.

samuyelceksin

Samuel L. Jackson

Bu sene Oscar’ın gündeminde siyahilerin adaylıklarda olmaması/az olması ve Oscar jurilerinde olmaması/az olması muhabbeti vardı. Madem konu gündemde bundan beslenelim. Adam sayısız film çekmiş, sıradışı bir sürü role bürünmüş. Hani nerde Oscar ? 20 sene önce bi kere aday oldu, onu da yedirtmediler.

hoakin

Joaquin Phoenix

Bu adam bi ara sırf bu yüzden rapçi oldu. Üç kere aday oldu, vermediler. Adam Johnny Cash’i oynadı, Gladyatör’de oynadı. Her filmini güzel yapan bu adam be ! Adaletin yok ki Oscar !

Sosyal medya lobisi bu sene iyi çalıştı ve Leo aldı. Aynı performansı bu arkadaşların birisi için de bekliyoruz canlar.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir