O Homem do Futuro | Geleceğin Adamı | 2011

Brezilya yapımı olan bu film muadillerinin arasından sıyrılarak adını duyurmaya başarmıştır. Geleceğin Adamı – The Man From Future adından da tahmin edileceği üzere bir zaman yolculuğu filmi.

Son yıllarda yapılan zaman yolculuğu temalı filmler salt bilim-kurgu ya da fantastik yapımdan öte bu türün meraklısı olmayanlar için bile izlenebilirlik öğeleri de barındırmaktadır. Film içerisinde geçen bir aşk, bir trajedi izlenebilirliği arttırmakla birlikte farklı seyirci kitlelerini de kucaklayabilmektedir.

Üniversitede tabiri caiz ise inek bir öğrenci olan kahramanımız doğal olarak da çok da zekidir. Yıl sonu partisinde aşık olduğu okulun en popüler kızı ile bir yakınlaşma başlar. Bunların arası oldu olmadı derken, parti sonunda tüm okulun önünde kız tarafından rezil edilir ve hayatı boyunca unutamayacağı bir rezaletin içinde bulur kendini.

Yıllar sonra bir bilim araştırma şirketinde enerji üzerine çalışmalar yaparken kaza ile zaman makinesi keşfeder ve kendini birden geçmişteki yıl sonu partisinde bulur.

Hikaye sıradan gelse de bu tarz filmleri sevenlerin sıkılmadan izleyeceği bir yapımdır. Filmin orijinal dilinin İngilizce olmadığından mıdır bilinmez fakat diyaloglar zaman zaman komik bir hızlılıkta ilerlemekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir