Noise/Gürültü (2007)

.

Mutlu bir hayatı ve güzel bir ailesi olan bir adam hayatını nasıl mahvedebilir ?Garip de olsa çevresine ve hayatın küçük ayrıntılarına sırtını dönmeyerek.Ama bu başına beladan başka birşey getirmeyecektir.

.
David,gürültü kirliliğini farketmeye başladığında insanlara notlarını vermişti.Kimsenin el atmadığı toplumsal bir soruna bir süper kahraman edasıyla yaklaşmaya başladı.Saygınlık kazanmıştı,popüler olmuştu ama hiç tatmin olamayacağını ve bu sorunu tek başına çözemeyeceğini anlayınca etrafındakilerini de oyuna dahil etti.
Toplumsal bir yaraya parmak basan film temposu,Tim Robbins’in performansı ince nükteleriyle dikkati çekse de mücadelenin anlamlılığını bozan finaliyle hayal kırıklılığı yaratabilir.
Ayrıca son zamanlarda çok kullanılan “böyle yapmam lazımdı ama ben böyle yaptım” tipi diyalogları filmde bolca gördük.Hatta finalinde bile tahminim alternatif sonu yönetmen bizim gözümüze soktu.Keşke o gözümüze soktuğu finali kullansaydı.


IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı