Mysterious Skin/Tenin Gizemi (2004)

.

İnsandan insana değişse de belki de çoğu insan ömrü boyunca yapacağı hatayı ergenlik dönemine sığdırabilmekte.Bu hatalardan biri de yanlış cinsel tercihler.

.
Film,cinsel kimliğinin yeni farkında olacak yaşta iki çocuğun hassas dönemlerinin yaşadıkları hayattaki etkilerini tartışıyor.Tartışıyor diyorum çünkü yönetmen de net bir sonuca ulaşamamış.Öyle ki ana karakterlerden Brian ve Neil yetişkinliğe adım attıkları dönemlerde ikisi de farklı bir kimliğe bürünmüş durumda.Birisi toplumca yanlış kendince en mutlu zamanlarını arıyor.Diğeri de yaşadığı sorunlu çocukluk evresinin nedenlerini bulmaya çalışıyor.

.

Aile ilgisizliği denmeyecek bir durum var ortada.Üstüne titreyen annenin oğluna da umursamaz annenin oğluna da olanlar aynı.Sonuç biri aseksüel,biri homoseksüel oluyor.

Tek ortak yanları küçükken aynı takımda beyzbol oynamak olan sorunlu iki gencin film boyunca karşılaşmasını bekleyeceğiz.

IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Mysterious Skin/Tenin Gizemi (2004)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı