Kategoriler
Fragman

Mother! | anne! | Türkçe Altyazılı Fragman

Sinefillerin favori yönetmenlerinden Darren Aronofsky‘nin son filmi anne! ‘nin sonunda Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı.

Pi, Requiem for a Dream, Fountain, The Wrestler, Black Swan gibi seçkin bir filmografiye sahip olan Amerikalı yönetmen için sadece Noah filminde sendeledi diyebiliriz. Şimdi de Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris ve Michelle Pfeiffer’lı sağlam bir kadroyla bize 29 Eylül’ü iple çektirecek gibi gözüküyor.

Kadın, erkeğiyle beraber yaşadığı evi en ince detayına kadar tasarlar, yapar ve yaşam alanı oluşturur. Aşkla yapılan her iş gibi kadının işinin içinde de tutku, fedakarlık ve biraz da bencillik vardır. Hiç hesapta yokken ansızın gelen misafirler de kadınla erkeğin hayatından bir şeyler alıp götürürken bu noktada kadın için kabullenemez olayların sonu gelmeyecektir.

Psikolojik – gerilim türündeki filmin yönetmenin bu türdeki önceki filmlerine baktığımız zaman (Pi ve Black Swan) iştahımızı kabartmaması mümkün değil. Üstüne oyuncu kadrosu seçimi de yanında limonatası… Özellikle Ed Harris hastası biri olarak iple çektiğim bir film olacak.

Bununla birlikte fragmanda Michael Haneke‘nin filmlerini andıran bir hava da sezinlemedim değil ancak yönetmenin özgünlüğünü ortaya koyma noktasında şüphem yok.

Aşağıdaki oynatıcıdan siz de fragmanı izleyin ve görüşlerinizi bize gönderin.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir