Miss Pettigrew Lives For A Day/Öyle Bir Gündü Ki ! (2008)

.

Nasıl ki insan aç kalırsa herşeyi yer.Bazen de imkanlar o kadar çok zorlar ki hiç sevmediğiniz birşeyi yapmak zorunda kalırsınız.Prensipleriniz ve dürtüleriniz aksini desteklese de…

.

Bayan Pettigrew Londra’da evlerde eğitimcilik yapan orta yaşlı bir kadındır.Papaz babasından aldığı eğitimle hayatını bu şekilde kazanan Pettigrew katı kuralları ve yobaz zihniyetiyle gittiği hiçbir işte dikiş tutturamaz.Yine son işinden kovulup ajansına döner fakat ajans Pettigrew’in düşen itibarı ve hoşgörüsüzlüğü nedeniyle ona iş vermek istemez.Pettigrew 40’lı yıllarda iş bulmanın ne kadar güç olduğunun farkındadır.Bu yüzden müdirenin masasının üstündeki adresi araklayıp şansını denemek ister.
Ancak bayan Pettigrew malum adrese gittiğinde şimdiye kadar yaşamadığı ahlaki çöküntüyü (onun bakış açısıyla) bir günde yaşayacaktır.

.

Müzikal,kostüm ve mekan seçimleriyle oldukça doyurucu olan filmin ülkemizde direkt DVD’si çıkması büyük talihsizlik.İngiliz filmleri pek gösterime giremiyor bizim ülkemizde nedense.Ancak çokça DVD’si var.Bu da onlardan biri ancak kalitesiyle bence diğerlerinin arasında rahatlıkla sıyrılır.40 usülü romantik-komedi de izledik.Daha ne olsun !


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı