Mannen Som Elsket Yngve/Yngve’yi Seven Adam (2008)

.

Baştan söylemek ve açık konuşmak gerekirse bu filme,konusunu okuyup da tav oldum. 1989 yılındayız. Jarle çok güzel, şeker ve de özverili bir kız arkadaşa, acayip kafa ve izlerken beni benden alan bir kankaya ve birgün Norveç’in en sağlam Punk grubu olacaklarına inanan bir müzik grubuna sahiptir.

.

Ne var ki, Berlin Duvarı’nın yıkıldığı sıralarda bu mükemmel küçük hayatı da ufaktan sarsılmaya,aldığı balyoz darbeleriyle giderek ufalanmaktadır.İnsanların arasına karışan Yngve, ortaya çıktığı gibi Jarle’nin kafasını karıştırır.Kimselere benzemeyen, bu naif duruşlu çekingen çocuk giderek Jarle’nin arkadaşlarıyla oturttuğu Punk yaşam tarzının dışına çıkmasına ve kankasının yadırgadığı bir insan tipine dönüşmesine neden olur. Dahası, Jarle sevgilisini de sevmesine rağmen bu yeni çocuğu kafasından atamamaktadır.

.

Özetle The Man Who Loved Yngve (Yngve’yi Seven Adam),90’ların eşiğinde dünyanın yaşadığı değişimi bir punk grubunun üzerinden anlatmayı son derece eğlenceli diyaloglarla başarabiliyor.Bize pek keyifli 2 saat sunduğu ve harika bir soundtrack’le müthiş bir müzik ziyafeti yaşattığı için favori filmlerim arasında yerini bulmuştur.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Mannen Som Elsket Yngve/Yngve’yi Seven Adam (2008)

  1. Bu filme birkaç ay önce rastlamıştım baya merak etmiştim.İlginç bir gençlik filmi gibi gözüküyor.Bu arada ilk yazın hayırlı olsun Kaan.Bugünlerde arkadaşlar pek aktif bana dinlenecek vakit bile bırakmıyorlar. (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı