Kategoriler
Film Yorumları

Limitless/Limit Yok (2011)

.

Kapasitesine rağmen beynimizin çok küçük bir kısmını kullanabiliyor olmak ne kadar gizemli ise küçük bir hapla beyni köle gibi çalıştırmak da bir o kadar gizemli gözüküyor.
Eddie yaklaşık dokuz senedir yazmaya çalışan bir yazar olarak hayatını elinden geldiğince mahvetmiş ve dibe vurmuştur.Sevgilisi onu terk ederken de kitabını yazarken de aradığı doğru cümleleri bir türlü bulamayan adama doğru cümleyi eski kaynı bulur.Tesadüfen yolda rastladığı eski kayınbiraderi Vernon ile iki tek atan Eddie Vernon’un elindeki henüz piyasaya sürülmemiş hapın hikayesi ve muhtemel etkisinden etkilenir ve hapı kullanmaya başlar.
Hikaye de muhtemel etki de tam anlatıldığı gibidir.Eddie hapın tesirinde olduğu zamanlarda adeta içine filozof kaçmış gibidir.Okuduğu,duyduğu her şey zihnine kazınır.Çok kısa bir süre içersinde kitabını bitirir ve inanılmaz bir entelektüel birikime sahip olur.Her ilacın klasik klişesi olan yan etkiler Eddie’de biraz daha farklıdır.Eddie kısa sürede kat ettiği yol ile ünlü biri haline gelmiştir.Ancak ani çıkış hiçbir zaman tesadüf değildir ve Eddie’nin sırrı deşifre olmak üzeredir.

.

Başrollerinde Bradley Cooper ve Robert De Niro gibi ünlü isimler bulunan Limitless filmini özgün bir hikaye olmasının yanında karışık bir konuyu yavanlaştırmadan en algılanabilir şekilde sunması nedeniyle oldukça beğendim.Cisimlere iç içe girmiş izlenimi veren çekim tekniği filmle oldukça uyumlu.
Ancak tüm bu güzelliklerin yanında aklıma takılan nokta bu ilacı kullanma fırsatı başkalarına da geçiyor ancak çok az insan kullanıyor.Bu nokta açıkçası biraz keyfimi kaçırdı.Bir de insan beyninin %100’ünü kullanabildiğinde Eddie’nin gösterdiği gelişimi gösterebilir mi ?İşte bu muamma ve bunlara cevap verebilecek kapasitede birilerinin de olup olmadığı belirsiz.
Bir film üst düzey seviyesine yaklaşınca doğal olarak çok daha fazla hata arıyor gözlerimiz.Ama pek bulamadığımıza göre beynimizin %20’siyle filmi izlemeye koyulalım en iyisi.

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Limitless/Limit Yok (2011)” için 0 yanıt

Yer yer rastlanan mantık hatalarına rağmen güzel bir konuya değinilmiş. Ama yine de güzel bir film di açıkcası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir