Le Temps Du Loup/Kurdun Günü (2003)

.

Kıtlığın yarattığı ortam sessiz ve buhranlı.Herkes kendi bencil ve can derdinde.Gün kurdun günü…

.

Açıklanmayan bir sebepten ötürü ortaya çıkan kıtlık toplum düzenini bozmuş,insanları bencilleştirmiş ve yabanileştirmiştir.Yönetmen bu kaos ortamında babalarını kaybetmiş bir aileyi ve onların hayatta kalma mücadelelerini mercek altına alıyor.

.

Açılıştaki şok edici sahne sonucunda izleyiciyi koltuğuna bağlayan yönetmen akabinde filmi çok ağır,kasvetli ve depresif bir şekilde işliyor.Ayrıca toplumsal değerlerin nasıl yok olduğunu ve insanların medeni ortamdan nasıl uzaklaştıklarını da birçok sahnede vurguluyor.Ancak tüm bu incelemeler vurucu bir sonuçla bağlanamadığından film bana bir grup aç insanın deney faresi gibi bir kapta tutulması izlenimi verdi.
Sözün özü filmin ortalarındaki uzun zaman dilimindeki sabrımızı bir hiç uğruna korumuşuz…

DVD Türkçe ve Fransızca 5.1 ses desteğine mevcut.Özel seçeneklerde 20 dakikalık kamera arkası,7 dakikalık Cannes film festivali öncesi görüntüler ve fragmanlar mevcut.Özel seçeneklerde Türkçe altyazı desteği yok.Film tatmin etmedi bari ekstra tatmin etseydi.O da etmedi.Yani sizin almanız için hiçbir sebep yok.(:


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı