Kategoriler
Film Yorumları

Låt Den Rätte Komma In/Gir Kanıma (2008)

.

Devlerin Aşkı’ndan sonraki ilk büyük buluşma…Seni her an ısırıp kanını emme ihtamalim bile olsa yine de beni sever miydin ?Bundan daha dev bir aşk mı olur allasen ?

.

Oskar,okuldaki arkadaşlarından her gün rutin dayağını yiyip eve gelen kendi dünyasında yaşayan bir çocuktur.Oskar’ın karşı dairelerine bir baba-kızın taşınması onun hayatı için ilginç birşeydir.Yakından gözlemleyecebileceği denekler bulmuştur.Penceleri kartonla kapatmış samut komşular Oskar’ın merakını artırmaktadır.
Bir akşam apartmanın önünde aptal hareketler yaparken yeni komşunun küçük kızı Eli ile tanışır.Eli;tuhaf hareketleri,buz gibi soğukta yalın ayak dolaşması ve garip kokusuyla Oskar’ın dikkatini çeker.Oskar başlarda şüphelenmeden Eli ile arkadaş olmuştur.Fakat Eli’nin zamanla sergilediği tuhaf hareketler onun da dikkatini çekmeye başlamıştır.
Haberlerde geçen garip ölümler ve oturduğu muhidin yakınlarındaki cinayetler ile beraber Oskar’ın Eli ve babası üzerinde şüpheleri iyice artacaktır.

.

Belki de romantikkorku dalında bundan sonra daha iyi bir film göremeyeceğiz.Fazla birşey anlatmak istemedim açıkçası.Çünkü film başlarken bile neyin ne olduğunu anlıyorsunuz.Ama veletler o kadar boktan oyunculuklarıyla bile filme tutunmamızı sağlıyorlar.Saf aşk!Sen nelere kadirsin.Şair “Seni her halınla severim.” derken acaba bunu da kastediyor muydu ?
Kısacası fevkaladenin fevkinde bir film.Şu an hem tırsıyor hem de duygulanıyorum.Her insan evladı izlemeli…

Not:Film an itibariyle IMDB Top 250’de 187.inci sıraya kurulmuş.İlk 250’den inmeyeceğini düşünüyorum.

Kafama takılan nokta;

Eli yıllardır 12 yaşında olduğunu söyledi.Acaba bize babası olarak tanıttığı adam da sevgilisi miydi ?Eğer öyleyse Eli Oskar’ı sevmedi.Eğer öyleyse bana hacımı ve sarımsağımı getirin!

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Låt Den Rätte Komma In/Gir Kanıma (2008)” için 0 yanıt

Filmin beni pek korkuttuğu söylenemez daha çok romantik bir film olmuş. Diğer ölümler olaya biraz aksiyon katmış diyebilirim. Veletlerin oyunculukları biraz tırt ama yinede güzel bir film olmuş. Şu aralar buna benzer vampir insan aşkı temalı filmler piyasaya düşmeye başladı gariptir Twilight da öyle.

Bence babası olarak tanıttığı adam sevgilisi değildi hacı. Sadece yardımcı gibi uşak gibi bir şeydi böyle.
Şahane filmdi harbiden! Çok güzel anlatılmış. Okuldaki serserilerden dayak yiyen çocuk klişesi bile farklı bir yere varıyordu. Hele o havuz başında geçen sahne yok mu? Sonunda gözlerinin içi gülüyor böyle… Sonra tekrar izleyeceğim bu filmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir