Kategoriler
Film Tavsiyeleri

Last Vegas (2013)

vegas filmi

Buruşukluk çağında dört çocukluk arkadaşı hayatlarındaki son atışlarına hazırlanmaktadır.
Billy, Paddy, Archie ve Sam çocukluktan beri dost olan dört arkadaştır. Ununu eleyip eleğini asan Paddy, Archie ve Sam rutin bir şekilde hayatlarının son demlerini yaşarken Billy ise evlilik hazırlığı yapmaktadır. Yaşlanmayı bünyesi kabul etse de beyni kabul etmeyen Billy hayatı boyunca sevilme duygusunu tadabilmek için koşturmuştur ve biraz geç de olsa bulmuştur. Düğünü Las Vegas’da yapmayı planlayan Billy eski dostlarını da davet eder ancak Paddy Billy’ye eşinin cenazesi nedeniyle kırgındır. Archie’nin oğlunu atlatması gerekmektedir.

Sam bu konuda rahatlığını da kullanarak organizasyonu yapar ve pürüzleri ortada kaldırır. Artık dört yaşlı kurt için hayatlarının son macerası başlamak üzeredir.

vegas filmi

Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman ve Kevin Kline gibi usta oyuncuların başrolde bulunduğu film günümüz komedi filmi kalıplarının çok dışında seyretmesine rağmen oldukça keyifli bir yapım olarak göze çarpıyor. Karakterlerin geçmişleri, yaşantıları ve anlık ruh hallerinin doğru şekilde yansıtılmasıyla birlikte ortaya argosuz bir eğlence organizasyonu çıkıyor. Özellikle karakter – oyuncu seçimlerinin isabetli olması ve oyuncuların karakterlerini başarılı bir şekilde işlemesiyle sıkmadan akıcı bir şekilde filmi izleyebiliyoruz.

Yaşlı oyuncularla komedi filmi yapmak gerçekten büyük bir riski zira izleyici kitlesinin heterojenliğini kaldıracak bir metin gerekiyor. Bu anlamda Last Vegas her yaş grubundan her kesime hitap edebilen bir yapım olma özelliği taşıyor.

Sulu komedi filmlerini sevmeyenler için doğru bir tercih olabilir.

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir