Last Ride (2009)

.

Bir baba çocuğuyla beraber uzun bir yolculuğa çıkar.Nereye gidildiği ve ne zaman sonlanacağı belli olmayan bu yolculuktur.Haliyle her anın unutulmayacak şekilde olması gerekir.Ancak yolculuk esnasında unutulması gereken unutulmayacak şeyler yaşanır.

.

Hapiste geçirdiği süreyle normal hayatı kıyaslandığında kafa kafaya giden bir tablo ortaya çıkan Kev’in yine bir vukuatı vardır.Ancak bu seferki suçu diğerlerine benzemez.Bu yüzden teslim olmaya da niyeti yoktur.Bu sebepten büyümesine pek tanıklık edemediği oğlu Chook’ı alıp kaçmaya başlar.Avustralya’nın uçsuz bucaksız toprakları da bu konuda Kev’e yardımcı olur.Sonunun nerede geleceği belli olmayan bu durum Kev’in oğlunu tanıması ve onunla vakit geçirmesi için vesile olur.Aynı kandan olan iki insan birbirlerini ilk defa ve son defa bu yolculukta keşfedeceklerdir.

.

Filmin çapına göre kendini iyi ifade eden,fazla meraklandırayan ancak hoş enstantanelerle ve zaman zaman empati yapabilmenizi sağlayan sahneleriyle de izleyici filmde tutan bir yapısı var.Ayrıca karakter kıtlığının filme avantaj kattığını hatta ana karakterlerin üzerine yoğunlaşılmasını,akabinde bu karakterleri daha kolay özümlememizi sağladığını söyleyebiliriz.
Hugo Weaving’i her ne kadar bu tip projelerde görmek garip olsa da insanın sevdiği oyuncuları düşük bütçeli yapımlarda görmek hoşuna gidiyor.Çağırdığınızda sizin filminizde de oynayacakmış hissi vermesi gerçekten genç sinemacılar için de cesaret verici bir unsur.
Filme dönecek olursak film milyonlarca baba-oğul hikayelerinden bir tanesi olmakla birlikte çocuk karakterin yaşı ve başarılı oyunculuğu sizi o yaşta babanızla olan ilişkilerinizi hatırlatıyor.Aslında erkek çocuklarının babalarıyla pek iyi geçinemediği genellemesini de göz önüne bulundurduğumuzda bu filmi izleyip de beğenmeyecek erkeğin olacağını sanmıyorum.Bu yüzden boş bir zamanınızda,boş bir kafayla beklentisiz şekilde kullanılması rica olunur.Aksi taktirde ufak da olsa yan etkileri görülebilir.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.