Lars and the Real Girl/Gerçek Sevgili (2007)

.

Ağır travmalar geçirmiş ve zorunlu kalmadıkça insanlarla iletişim kurmayan biriyseniz cansız nesnelerle iletişime geçebilirsiniz.Ama bilişim çağında olmanın avantajlarını da kullanabilirsiniz.(:

.

Lars,başından geçen olaylar yüzünden durağanlaşmış ve hissizleşmiştir.İnsanlarla iletişim kurmaya korkan bu koca oğlan çözümü şişme bebek siparişi vermekte bulur.Etrafındakiler tarafından çok sevilen Lars yüzünden kasaba yeni bir birey kazanır.

.

Yer yer bazı noktalar mantıksız gelse de filmin sıcaklığı olanları unutturuyor.Kafanızı yaslayıp derdi tasayı size unutturabilecek kapasitede bir film izleyeceksiniz.

Not:Film,bu senenin “En İyi Senaryo” dalında Oscar adayı olmuştur.Başrol oyuncusu Ryan Gosling’de geçen senenin “En İyi Oyuncu” dalında Oscar adayıydı.

Favori Sahnem;
Lars’ın oyuncak ayıya kalp masajı ve suni teneffüs yapması.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Lars and the Real Girl/Gerçek Sevgili (2007)

 1. Ben de oyuncuları sadece oyuncak bebekten oluşan bi film izledim ondan bahsedecem bi ara.Bu da geyik bişeye benziyor 😀 Bu başroldeki eleman Notebook’taki eleman sanırım.

 2. Notebook’taki eleman.;)
  Yeni nesil yeteneklerden Ryan Gosling.Yakında isminden daha sık söz ettirecektir eminim.

 3. Ryan Gosling’in biraz daha gençken oynadığı Leland Birleşik Devletleri diye bir filmi vardı. O da çok iyiydi. Hoşlandığı kızın spastik özürlü kardeşini öldürdükten sonra psikolojik tedavi için bir kliniğe yatıyordu. Ve sürekli yazılar yazdığı bir defter vardı. Adı da Leland Birleşik Devletleri’ydi. Klinikte bununla ilgilenen psikolog da o defterde yazanların yasal haklarını satın alıp filme çekmek istiyordu. Don Cheadle, Kevin Spacey falan oynuyordu. Anlattığımdan daha fazlası vardı filmde ve gerçekten çok iyiydi.

  Ayrıca sadece oyuncak bebekten oluşan bir film deyince aklıma Team America geldi deli profesör. Bahsettiğin film o mu bilmiyorum ama bu değilse bile bunu izlemeni kesinlikle tavsiye ederim. South Park’ın yaratıcıları mı ne yapmış. Hele bir sevişme sahnesi vardı. O kadar komikti ki yemin ederim kusacaktım gülmekten 🙂 O derece yani.

  Yine bebek oyuncular demişken; bunun en iyi örneği -yanılmıyorsam- Danimarka yapımı olan İpler(Strings)’dir herhalde. Anders Rønnow Klarlund diye bir adam yönetmiş. Baştan sona tamamen kuklalar var filmde ve ağızları falan hiç oynamıyor. Onları hareket ettiren ipler falan da gözüküyor. Kesinlikle ama kesinlikle mükemmel bir filmdir! Buradaki sevişme sahnesi de Team America’ya göre kat be kat masalsı ve romantik. imdb notu 6.8 ama bence kesinlikle daha fazlasını hak ediyor. Sinemada nadiren rastlanır böyle eserlere. Fırsatını bulmuşken kaçırmamak lazım! Tam bir arşivlik!

 4. @gerry

  Leland Birleşik Devletleri’ni izlemem lazım.Kevin Spacey’nin izlemediğim filmlerinden biri.(:
  İpler’e gelince…Gogıl’a ipler DVD yaz.İstemediğin kadar sonuç çıkar.(bakmadım ama !)Tüm yaz boyunca 2.90 ytl’lik DVD’lerin arasında büyük marketlerde de indirim reyonlarında vardı ama ben tercihimi ondan yana kullanmadım.Şimdi de sen anlatınca nedense bir garip geliyor bana izleyesim geliyor.(:İpler’i belki sipariş edebilirim yakın bir zamanda kredi kartını biraz boşaltınca.Daha bugün 1 DVD aldım yine dayanamadım.
  Boogie Nights’ı bugün izliyorum bu arada.;)

 5. Ooo süper 🙂 Peki Boogie Nights’ın dvd’sini mi aldın yoksa başka bir filmin mi?

  Kevin Spacey, Leland Birleşik Devletleri’nde yardımcı rollerden birindeydi. Sadece bilgin olsun diye söylüyorum 🙂

  İpler’i de şiddetle tavsiye ediyorum! O derece yani. Hatta ben de alacağım dvd’sini.

 6. Film güzele benziyor. En yakın zamanda katırın sırtına yüklerim.
  Orjinal DVD film arşivi yapmaya çalışanlardanım. Ucuzluk falan görünce dayanamıyor, hemen sepete atıyorum. İpler filmini de öyle almıştım. Beğenmiştim.. Geçenlerde de 4,80 Ytl’den ANGELA ve PROPOSITION’ı aldım. Git gide genişleyen arşivime baktıkça FIGHT CLUB’ta anlatılan insana dönüştüğümü hissediyorum. Lakin içimdeki Tyler Durden’ı kilitledim şimdilik. =)

 7. just saw Lars and the Real Girl, Gosling did a great job playing out his character’s psychological transitions… it was considerate of the movie’s producers to leave out the predictable “small-town conflict” element as well

 8. Ryan Gosling Half Nelson’daki kadar olmasa da burada da çok iyiydi. Film hoştu. Lars’ın oyuncak ayıya kalp masajı ve suni teneffüs yaptığı sahne cidden çok komikti 🙂 Bir de filmin başlarındaki kilise sahnesinde tahtaların üstüne koymaya çalıştığı oyuncak düştüğündeki jesti çok komikti 🙂

 9. Gerçekten müthiş bir film. Ryan Gosling müthiş oyuncu. Oynadığı her filmde fark yaratmayı başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı