Kategoriler
Film Tavsiyeleri

Komedi Filmi Tavsiyeleri Vol.1

.

Son birkaç aydır çokça film tüketmeme rağmen bunu sahaya yansıtamamamdan mütevellit filmleri türlere ayırarak film tavsiyeleri başlıklarıyla izlenebilir filmleri toplu şekilde paylaşma zorunluluğu hissediyorum.

This Is 40 (2012)

Yaklaşık son 10 yıldır hem yapımcı, hem yönetmen hem de senarist olarak Hollywood’un komedi filmi anlayışına farklı bir çehre getiren Judd Apatow filmografisindeki başarı oranıyla idolü Steve Martin’i çoktan geride bıraktı. Kendine tema olarak bu sefer bir aileyi seçen yönetmen aile fertlerinin yaş krizlerini merkeze alıp sağlam metinlerle hikayeyi zenginleştiriyor. Kendi filmlerinin gediklisi Paul Rudd ve Leslie Mann’in başrollerini paylaştığı This Is 40 standartların üzerinde sayılabilecek bir başarıya sahip.

Bachelorette/Bekarlığa Veda (2012)

.

Bekarlığa Veda filmi için Hangover’ın daha masum ve daha dişi hali dersek sanırım yanlış olmaz. Yetişkin bireyler olan ancak yine de irtibatı koparmayan dört lise arkadaşının en umutsuz vakası Becky’nin evlenme arifesindeki son 24 saatini anlatan film kıskançlıklar, pişmanlıklar ve patavatsızlıklar üzerine kurulu. Kirsten Dunst, Rebel Wilson, Lizzy Caplan, Isla Fisher’ın başrollerini paylaştığı film her ne kadar bir Hangover olamasa da yönetmenin ilk icraati göz önünde bulundurulduğunda başarılı sayılabilir.

The Watch/Gözüm Üzerinde (2012)

.

İki eski toprak komedyen ile iki yeni yetmen komedyenin buluştuğu film olağandışı şeylerin yaşanmamasıyla bilinen bir kasabanın olağandışı hallerin merkezi olmasıyla başlıyor. Vahşi ölümler ve esrarengiz olaylara kayıtsız kalamayan kasabanın örnek insanı Evan önderliğinde kurulan dört kişilik timin kasabadaki gizemi çözme çabaları üzerine kurulu. Şahsına münhasır yaratılmış yan karakterlerle coşan film aynı zamanda IT Crowd ile takipçilerini yaran Richard Ayoade’nin Hollywood’a merhaba dediği film olma özelliği taşıyor.

Absürdlüğün dibine vuran ve birçok kez sesli gülmenize sebep film son dönemlerde yapılmış başarılı komedi filmlerinden birisi.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir