Kategoriler
Film Yorumları

Kaybedenler Kulübü (2011)

.

Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’nın radyo programında yola çıkılıp senaryolaştırılan Tolga Örnek’in son filmi Kaybedenler Kulübü muhtemelen Türk sinemasında bu yılın en çok gürültü koparan filmi oldu.
Marjinal iki adamın demlenirken kayda alındığı programın genel itibariyle dişe dokunur bir yönü olmamasına rağmen her kesimden insanın kendinden bir parça yakalaması Kaybedenler Kulübü’nün popülaritesini artırır.Dinleyici sayısı artar,ortamlar kalabalıklaşır ancak Mete ve Kaan için yalnızlık katsayısında hiçbir değişme olmaz.Yalnızlık yine aynı yalnızlıktır.Viski aynı viski bira aynı bira…Akşam eve gittiklerinde çevirmen Murat yine aynı koltuğunda…Değişen tek şey dinleyici sayısı ve Kaan’ın aşk hayatı…

.

Türk sinemasına bir not düşülmesi gerektiğine inanıyorum “Tolga Örnek boş film yapmaz” diye.Eline attığı her işi başarıyla kotaran,farklı konularda farklı türlerde sevilen işlere imza atan Tolga Örnek’i Kaybedenler Kulübü’nün amirlerine benzetesim geliyor.Tolga Örnek’in yaptığı işlerle her Kaybedenler Kulübü gibi her kesimden seyirciyi yakaladığını düşünüyorum.
Mete ile Kaan’ın programının dinleyiciyi çeken unsuru okyanusta rotasız seyreden gemi misali gitmesi herhalde.Bu özgürlük her insanın bazen yapmak istediği,bazılarının yaptığı,bazılarının yapamadığı ve bazılarının da Zeynepler yüzünden başlayamadığı birşey…Özenmeden duramıyor insan.
Kaan ve Mete’ye genel bir bakış tarzında bir yazı oldu ama film de size tam olarak bunu verecek.Bakalım siz alacak mısınız ?

Dipnot:Nejat İşler rolüne çok fena vermiş kendisini.Dikkat !

IMDB Sayfası

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Kaybedenler Kulübü (2011)” için 0 yanıt

Kaybedenler Kulübü bunalımdaki 2 insanı anlatıyor birazda bana göre. Hayatlarındaki her şey iyi ama hala bir parçanın eksik olduğunu düşünen 2 kişi izlemeye değer buluyorum ve sizlere de filmi tavsiye ediyorum.

90larda yapılan bir radyo programını ele alan bir konusu var.İncir Reçeli ve Kaybedenler Klubü son yıllarda izlediğim en iyi 2 film diyebilirim. Şimdide filmin konusu olan Kaybedenler Klubü tekrardan yayında.

“Kim ulan bu erol egemen ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir