Kasım 2009 Fragmanları

.

Kasım ayı Türk filmleri açısından oldukça verimli geçeceğe benziyor.Ben özellikle Zeki Demirkubuz’un Kıskanmak,Ezel Akay’ın Yedi Kocalı Hürmüz,Yılmaz Erdoğan’ın Neşeli Hayat ve Altın Portakal ödüllü Bornova Bornova’yı merak ediyorum.Ancak tahminimce gişede hasılatı yüksek olanlar Türkler Çıldırmış Olmalı,Aşk Geliyorum Demez,Kurtlar Vadisi:Gladio ve Neşeli Hayat olacaktır.

Kasım ayında vizyona girecek Türk filmlerinin fragman listesi şöyle;

Kasım ayında vizyona girecek yabancı filmlerin fragman listesi şöyle;

Kasım ayında vizyona giren yabancı filmlerden en çok rağbeti kuşkusuz Twilight serisinin son filmi Alacakaranlık Efsanesi:Yeni Ay görecektir.Genç ergenlerimizin yeni gözdesi olan Robert Pattinson filmin gişede başarılı olmasının en büyük pay sahibi.En çok izlenmesi muhtemel ikinci film ise Coco Chanel’den Önce.Audrey Tautou Amelie’den sonra ne yaptıysa Türkiye’de hem vizyona girdi hem gişede hem genel anlamda da başarılı oldu.(Kayıp Nişanlı,Da Vinci Şifresi vs.)
Genele baktığımızda kasım ayı gişe bakımından oldukça bereketli ancak film kalitesi bakımından biraz kısır geçecek gibi gözüküyor.Önümüzdeki ay yeni bir fragman programda görüşmek üzere…

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.