Karadayı Dizisine Bir Ödül Daha

karadayı dizisi

Yaklaşık iki yıldır yayında olan Türk televizyon tarihinin en başarılı dizilerinden biri olarak gösterilen Karadayı magazinci.com’un düzenlediği Yılın En İyileri ödül töreninde Yılın En İyi Dizisi ödülüne layık görüldü.

En çok izlenen dizilerden Karadayı ile ilgili haberler bitmek bilmiyor. Daha önce 2013 Antalya Televizyon Ödülleri, 2013 Altın Aslan Ödülleri, 2013 Altın Kelebek Ödülleri, 2013 Medya Ödülleri ve 2013 Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri gibi birçok prestijli ödülde hem proje hem de oyuncu bazlı ödülleri domine eden dizi 2014 yılını da boş geçmedi.

Bilmeyenler için Türkiye dahil 14 ülkede yayınlanan dizi bir dönem dizisi olma özelliği taşıyor. 70’li yıllarda geçen dizide Mahir Kara (nam-ı diğer Karadayı) kendi halinde ailesiyle birlikte yaşayan genç bir adamken babasının haksız yere idam cezasına çarptırılmasıyla adaletin yerini bulması için savaşan bir adama dönüşür. Bu süre zarfında birçok karanlık güçle mücadele etmek zorunda kalan Karadayı’nın en sert sınavı babasının davasına bakan Hakime Feride Şadoğlu ile geçecektir.

Önceki yıllarda fenomen haline gelmiş Ezel dizisinin yapımcılığını üstlenen Ay Yapım‘ın oluşturduğu dizide yine aynı dizide yönetmenlik yapan Uluç Bayraktar bulunuyor. Genel itibariyle yerli dizilerin kısır bir döngüde yaratıcılıktan uzak olduğu aşikar ancak Karadayı genelden sıyrılmayı başaran nadir yapımlardan biri olarak dikkat çekiyor.

İnternette Karadayı ile ilgili en güncel haberleri, fragmanları ve dizi özet bilgilerini Milliyet‘in resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Her yayınlanan bölüm sonrası milliyet.com.tr üzerinden bölümlerle ilgili yorumları okuyabilir ve kullanıcılarla birlikte sonraki bölümde olacakları tartışabilirsiniz.

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı