Kara Şövalye Yükseliyor !

.

Batman serisinin son filmi The Dark Knight Rises (Kara Şövalye’nin Yükselişi) Joker karakterini canlandıran Heath Ledger’ın ölümüyle farklı yönde şekillendi. Film ekibi başka bir Joker bulup filme dahil etmenin izleyici tepkisi riskini göz önüne alarak Batman’in çizgi romanındaki başka bir azılı kötü adam olan Bane’in üzerine yoğunlaştılar.
Batman serisi aynı zamanda sinema tarihinin en çok gişe yapan filmlerinden The Dark Knight’ı da bünyesinde bulundurduğunda yoğun bir gişe kaygısı da taşıyor.Bu nedenle olmalı ki film hakkında şu anda çekimlerinin bittiğini ve birkaç yavan görüntü dışında pek bir bilgiye sahip değiliz. Gizemin altında her zaman mükemmellik yatmayacağını düşünürsek aslında Kara Şövalye’nin Yükselişi filmi de seyirciler açısından oldukça muammalar taşıyor. Özellikle Batman sinema serisinde pek alışkın olmadığımız Bane karakteri ve daha önceki serilerde rolleri olan Kedi Kadın’ın tekrar senaryoya dahil edilmesi seyirci kaygısını üst seviyeye doğru çekiyor.
Ancak öyle ya da böyle bu sürecin yönetmeni Christopher Nolan ve elindeki malzemeyle en iyisini sunabilecek kabiliyette bir yönetmen ve bu sebepten belki The Dark Knight özlemle anılacaktır ancak çok vasat bir işle karşılaşacağımızı tahmin etmiyorum.Siz ne dersiniz ?
The Dark Knight Rises (Kara Şövalye’nin Yükselişi) 20 Temmuz 2012’de sinemalarda izleyecilerle…

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.