Joheunnom Nabbeunnom Isanghannom (2008)

.

30’lu yıllarda Mançurya-Kore civarlarında bilinen üç tane tehlikeli adam vardır.Bu üç adamdan biri adaletin yanında,diğeri suçun ve paranın yanında,bir diğeri ise rüzgar hangi yönden eserse onun yanındadır.

.

Japonya için çok önemli bir harita,trenle ilgili kişiye teslim edilmek üzere yola çıkar.Bu istihbaratı alan Koreliler haritayı ele geçirmek için bölgenin en iyi silahşörlerinden Won Park Do’yu tutar.O esnada başka bir yerde de haritayı çalmak için bölgenin en azılı haydutu Yi Park Chang çok zengin biri tarafından kiralanır.
Ama çapulcu ve saf görünümüyle Goo Yoon Tae sırf nakit sıkıntısından dolayı haritanın olduğu treni soyar.Haritanın varlığından habersiz içinde değerli mücevheratların ve haritanın olduğu çantayla beraber kaçmaya başladığında peşine nasıl bir bela taktığının farkında değildir.

.

Acı Tatlı Hayat filminin yönetmeni Kim Ji Woon’dan western tarzında harika bir yapıt.Son dönemlerde Kore Sineması yükselişini sürdürmekte.Evet,oyunculuğun yerlerde süründüğü bir film daha.Fakat filmin tek kötü yanı bu.(Goo Yoon Tae karakteri hariç.Komik karakterine rağmen oyunculuğunu gösterdiği birkaç sahne de oldu.)Bol sürprizli ve hareketli bir görsel şölen.Finaldeki sahneleriyle izleyenleri birden fazla tuş edebilir.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı