Kategoriler
Yeni Filmler

Joaquin Phoneix Sinemaya Dönüyor Mu ?

.

Şimdiye kadar herkes Joaquin Phoneix’in oyunculuğu bıraktığını ve olası bir belirsizliğe düştüğünü biliyor olmalı. Fakat, Phoneix’in hayranları tüm bunlardan sonra oyunculuğa geri döndüğünü duyduklarında heyecanlanabilirler.
Geçtiğimiz günlerde The Mumbai Mirror,Milyoner filminin Oscar’lı sesçisi Resul Pookutty ile görüştü. Pookutty; “Dönem filmi yaptığım için daha mutlu olamazdım. Film, Daniel Stashower’ın The Beautiful Cigar Girl’ünün bir uyarlaması ve Edgar Allen Poe’nun ölümünden yalnızca birkaç ay önce gerçekleşen ürkütücü bir gerçek hikayeye dayanıyor. Joaquin Edgar Allen Poe’yu oynuyor.”

Romanın kendisi gerçek bir hikayeye dayanıyor ve James McTeigue’nin ilerleyen zamanlarda çekilecek olan, Jeremy Renner’in önemli bir rol aldığı Poe filmi The Raven ile hiçbir şekilde bağlantısı yok.

.

Stashower’ın Poe kitabı hakkında düşünceleri ise şöyle:

Şubat 1841’de New York’lu genç ve güzel bir puro satıcısı Mary Rogers boğularak öldürülmüş ve cesedi Hudson Irmağı’na atılmıştı, ve bu cinayet o kadar dehşet vericiydi ki şehrin sansasyonel gazetelerini bir dedikodu ve spekülasyon yarışına itti. Başından sonuna beceriksizce yapılan incelemelerden dolayı cinayet, Edgar Allen Poe’nun ilgisini çekti ve hikayeyi “The Mystery of Marie Rogêt”e konu edindi. Sonu gelmeyen davada bir ileri bir geri gidip gelişi, Poe’nun borç, sefalet ve alkolizmle dolup taşan, tam anlamıyla depresif yaşam döngüsüne bakınca, Daniel Stashower’ın Cigar Girl’ü günümüz medyasında bolca gördüğümüz cinnet suçlarının en eskilerine kapsamlı bir bakış atmamızı sağlıyor.

Bir yanım, Phoneix’in beyaz perdeye dönüşünü, hele ki bunun gibi ilginç, daha önceki rollerinden çok farklı bir rolde görmeyi gerçekten istiyor. Fakat bu, proje hakkında aldığımız tek haber; senarist, yönetmen olarak kiminle anlaşıldığını ya da başka kimlerin dahil edildiği hakkında hiçbir fikrimiz yok, bu nedenle şimdilik proje için çok da heyecanlanmayın. Gerçek olma olasılığından ve bunun arkasında da bazı yaratıcı zekaların bulunduğundan eminim ama şu anda detaylar o kadar eksik ki, hiçbir şeyi gerçek olarak adlandıramıyoruz.Peki siz Phoneix’in oyunculuğa geri dönmesini görmek istiyor musunuz?

Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“Joaquin Phoneix Sinemaya Dönüyor Mu ?” için 0 yanıt

Phoneix’in repçi olması gerçekten çok vahim bir durumdu.Adam böylesi bir sinema kariyerini bırakıp neden böyle bir işe kalkıştı anlamak mümkün değil.Neyse zararın neresinden dönülse kardır. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir