Kategoriler
Röportaj

Jason Segel ile The Muppets Üzerine

.

How I Met Your Mother adlı T.V. dizisinden sonra sinema kariyeri de coşan Jason Segel senaryosunu yazdığı ve oynadığı The Muppets filmini izleyicilere anlattı.

Dünyanın dört bir tarafında, yaşları 8 ila 80 arasında değişen Muppet hayranları mevcut. Bu yüzden Disney’in “Muppets” filminin bir Muppet hayranı tarafından ateşlenmesi gayet mantıklı. “Bu, ben bir çocukken başladı” diyor Jason Segel.
“Muppet’lar komedi anlamında beni etkileyen ilk şeydi ve kukla dünyasına bayıldım. Bunun inanılmaz bir sanat formu olduğunu düşündüm.Forgetting Sarah Marshall’ı güzel bir kukla müzikaliyle bitirdik. Kuklaları Jim Henson Company dizayn etmişti. İçimde bir şeyler kıpırdanmaya başladı, sonrasında Nick’le bu fikri ortaya çıkardık ve Disney’e sunduk. Disney fikri beğendi, biz de senaryoyu yazdık” diyor Segel.
Segel, Muppet’ları farklı kılan şeyin, onların espri anlayışları olduğunu söylüyor.
“Modern komediler, esprilerinde diğer insanları malzeme olarak kullanır” diyor aktör, yazar ve uygulayıcı yapımcı. “Muppet’lar asla kimseyle dalga geçmiyor. Onlar tamamen iyi ve nazik olmaya, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyorlar. Birisini eğlence konusu yaparak güldürü yapmak çok kolaydır ama Muppet’lar asla buna bel bağlamıyor”.

Muppet kargaşasına duydukları yakınlıktan etkilenen film yapımcıları, Muppet’lara duyduğu büyük sevginin etkisiyle hareket eden bir temel karakter yarattı. Jason Segel’e göre Walter’ın en çılgın hayali Muppet’larla tanışmak. “Walter, saf, tatlı, masum, şaşkın bir karakter. Tıpkı Kermit’in ünlü olmadan önceki hali gibi” diyor Segel. “Sadece dahil olmak istiyor. O, gerçekten bir aile arıyor. Muppet’ların içinde ilk defa kendisine benzeyen tipler görüyor. Bu yüzden onunkisi bir Muppet olma arayışı”.
Gerçek hayatında da karakteri gibi bir Muppet hayranı olan Walter ekliyor: “Başlangıçta sadece Muppet’larla tanışmak istiyorum ama Muppet Stüdyoları’nı kurtarmak için ekibi bir araya getirsin diye Kermit’e yardım etmek zorunda kalıyorum”.
Segel projeyle ilgili olarak o kadar heyecanlıydı ki, sadece senaryonun yazılmasına yardım etmekle kalmadı, kendisi için de bir bölüm yazdı. Bu bölüm, şarkı söylemesini, dans etmesini ve dünyadaki en simgeleşmiş karakterlerden bazılarıyla karşılıklı oynamasını gerektiriyordu. “Filmin finalinde 200 figüran, 100 dansçı ve 50 Muppet var” diyor Segel. “Bu, gerçek üstü bir şeydi ve benim doğum günümde gerçekleşti. Çekime gittiğimi düşünerek karavanımdan çıktım ve birden herkes ‘Mutlu Yıllar’ şarkısını söylemeye başladı, Muppet’lar da dahil. ‘Herkesi oyuna getirdim. Bir şekilde bu garip çocukluk hayalimi de gerçekleştirdim’ diye düşündüm. Bu, şu ana dek başıma gelen en çılgınca şeydi”.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

“Jason Segel ile The Muppets Üzerine” için 0 yanıt

Kendisi gerçekten başarılı bir oyuncu,kendisini gerçekten komik buluyorum.Hayatındaki başarılara devam edeceği kesin.

güzel bir röportaj olmuş.yazanın ve yapanın emeğine ve ellerine sağlık.tabi bu siteyide unutmamak lazım.okadar sade ve abartısız yazılmışki sonuna kadar okudum.teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir