Kategoriler
Reklam

İyi’yi Nasıl Bilirsiniz ?

iyinet

Sektörel bazlı iyiyle kötüyü ayırt edebilme adına pusula görevi gören iyi.net fikrin çıkış noktası bakımından benzerlerinin olduğu ancak fonksiyonel
anlamda baktığımızda eşsiz sayılabilecek bir girişim.

Karşılaştırma formatlı sitelerin genelde karşılaştırdıkları şey ürünün ücreti oluyor. Kullanıcı elbette ürünü en uygun fiyata almak ister ancak bu durum “ürünü neden almak ister” sorusundan önce gelmiyor. İşte çoğu sitenin atladığı bu detayı iyi.net oldukça şık ve kullanışlı bir yazılımla çözüme ulaştırmış: İyimetre.

İyimetre’deki teknik ve kozmetiksel detayların sonuçlarına göre kullanıcı ürünü neden almak istediğinin farkında olarak sitenin içindeki fiyat karşılaştırma modülünü kullanarak siteler arası fiyat mukayesesini yapar. Aslında bu noktada iyi.net’in bana göre oluşturmak istediği durum şu: Kullanıcıların zevklerini de örselemeden onları minimum tercih hatasıyla doğru ürüne ulaştırmak. Bu minimize edilmiş “human mistake” hali bence çok mantıklı. Zira insanlar ürün satın alırken referanslara bakmaktan objektif eleştirel güdülerinden sıyrılıp başka bir boyuta geçebiliyor.

Tabii bu “bence” durumuna katılmayan referanskolik arkadaşları da düşünmüş site ve bu anlamda kullanıcı değerlendirmesi modüllerinden kullanıcı oylamaları ve yorumlarını görüyorsunuz. Açıkçası biraz nabza göre şerbet durumu var ve ticari bir girişim için bence oldukça önemli. Kullanıcı çeşitliliğini yakalamak ve onların beklentilerine göre kendini geliştirmek ve şekillendirmek her firmanın yapması gereken kriterlerden sadece bazıları.

İyi.net amaca uygun hizmet eden, kullanışlı, mobil teknolojiler konusunda açık (android, ipad, iphone uygulamaları var) ve değerlendirmeleri güvenilir bir sağ kol sitesi.

Yani… İyi biliriz.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir