Kategoriler
Film Yorumları

Issız Adam (2008)

.

Orta yaşlardaki Alper,iyi bir aşçı ve Beyoğlu’nda güzel bir restorantı olan,monoton bir hayata sahiptir.İşten arta kalan zamanlarında huzuru eski pop müzik plaklarında ve bir kaç kadında aramaktadır. Alper’in yaşamını değiştirecek olan Ada ise 20 li yaşların sonunda, doğum günleri ve özel partiler için kıyafet tasarlayıp diken bir kadındır. Bu ikilinin yolları bir sahafta kesişir. Eski bir plak arayan Alper, ikinci el bir kitap arayan Ada’yı görür görmez etkilenir.Ada kitapçıda aradığı kitabı bulamaz, bunu fırsat bilen Alper,Ada’nın aradığı kitabı bulup hediye etmesiyle hikaye başlar…


.

Açıkçası Babam ve Oğlum ile büyük bir başarı sağlayan Çağan Irmak’ın bu filminde bekleneni bulamadım. Filmi izlemeden önce hakkındaki yorumları okuduğumda merakım kat be kart arttı. Meşhur Titanic filmi ile falan kıyaslamışlar. Belki de bu yüzden büyük beklentilerle izledim ve aradığımı bulamadım.

.

Issız Adam genelinde iyi sayılabilecek bir film.Ama senaryosu biraz sıradan ve yavan kalmış.İki başrol oyuncusu; Cemal Hunal (Alper) ve Melis Birkan (Ada) oyunculuğu bana göre vasat.Bunun dışında filmin müzikleri etkileyici. Kısaca; Çağan Irmak’ın bu Issız Adam’ı sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir film. Hiç değilse son sahnesi için izlenmeyi hak ediyor.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

“Issız Adam (2008)” için 0 yanıt

Fragmandaki tokat sahnesi çok komik olmuş.Bizim aktörler yıllardır yalandan tokat atmaktan kendilerini komik duruma düşürmekten başka birşey yapmadılar.Bu arada hoşgeldin Hakan.Hayırlı olsun.Herhalde Hakan’dır adın . (:

Tokat sahnesi harbiden komik olmuş ha. Mümkünatı yok o tokattan o ses çıkamaz abi 🙂

Hatırımda kalan en iyi tokatı Batman Begins’te Katie Holmes, Christian Bale’ye atmıştır. Başka da aklıma kalan okkalı tokat yoktur. Komikleri dediğin gibi çoktur Yusuf 🙂

teşekkür ederim pitekantropus… (:
film boyıunca beklediğimi aradım durdum ama bulamadım. son sahnede yönetmen melodram’ı çok iyi yapmış, etkileyici diyebilirim son sahnesi için.

Zaten Çağan Irmak’ın tarzı sanırım bu, getirip getirip sonunda izleyicinin karşısına etkili bir sahne ile çıkmak. Film genelde güzel yani bizim kültürümüz var filmde ne bileyim Kasımda Aşk Başkadır’da, Nothing Hill’de, Not Defteri’nde bize ayit olmayan birşeyler vardı ama bu öyle değil bu film beni en az diğer saydıklarım kadar etkiledi. Çağan Irmak bence yine çok iyi bir film yaptı. Sadece finalde etkileme meselesine yorum ise benden şu ; dram yapmak, insanları ağlatmak çok kolay özellikle türkler gibi duygusal insanları film devamlı bunu yaparsa bence bayar, izleyeni bir düzeyde tutup en sonunda darbe vurmak bana en iyisi gibi geliyor. Çağan Irmak’ın da bence düşüncesi seneler sonra Issız Adam dendiğinde o sahneler akla gelmesi. Bence iyi film buda arşivlik bence.

kötüydü diğer iki başrol oyuncusu bana göre tabi konu yoğunluğuna kapıldıysanız sezemeyebilirsiniz karşı çıkabilirsiniz söylediklerime…ama kötüydü kötü değil aslında rolleri ama hakkını verememişler bütün yük yaşlı teyzenin üstünde dönüyor sanki … yıllarca uğraşmış oğlu için kadın bunu izleyiciye sezdiriyor yada yönetmen kimse artık sezdiren!
ben alıcılarımı açtıydım izlerken.
filmi izlerken anafikir dilimin ucundan çıkıverdi küfür edicem silebilirler ama söylemeden yazamadan duramam şimdi…senin ben aşkın ızdırabını …..yim ….a ……nun çocuğu gitsene lan kızın yanına şerefsiz… …yim senin gibi adamı …ak hasan…

bu fıl guzl de deıl cırkınde bu fılmde dıer fılmler gıbı konular hep aynı..ayıp sahnelerı hep yabancı fılmlerden …. TURK fılmıne gore ayıp sahnelerı fazla.. son sahnesı gzldı sdece ama..cağa ırmağın babam ve oğlum guzeldı ona bısı demem konusu farklıydı bnce oscarı hakeden fılmdı ama olmadı..

İşte film dedğiniiz böyle olur Issız Adamı kesinlikle öneriyorum. Hele ki sevgiliniz varsa alın Issız Adamn DVd sini oturun izleyin. emin olun sizi birbirinize daha çok yakınlaştıracaktır.

Alper ve Ada.Bu isimler,bu filmi izleyenlerin aklına ve kalbine şüphesiz kazınmıştır.Tabiki final sahnesiyle birlik de.Film bana göre unutulmaması gerekilen filmler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir