Pelin Esmer’in Son Filmi | İşe Yarar Bir Şey

Daha önce çektiği 11’e 10 Kala, Gözetleme Kulesi gibi filmlerle rüştünü ispat eden yönetmen Pelin Esmer bu sefer çok uluslu bir projeyle izleyicilerine yeni filmi İşe Yarar Bir Şey’i sunuyor.

Bir gece trende yolları kesişen iki kadının ölmek isteyen bir adama doğru uzanan, gerilim dolu yolculukları.

Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş… Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla! Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor.

Peki Yavuz? Hareketsiz yatıyor bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan’ı bekliyor, belki de Leyla’yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen katil ile şairi.

Başrollerini Başak Köklükaya, Öykü Karayel ve Yiğit Özşener’in paylaştığı filmin sonbaharda vizyona girmesi bekleniyor. Birden fazla festivalde çok olumlu yorumlar alan İşe Yarar Bir Şey filmiyle alakalı daha çok materyal geldikçe sizinle paylaşacağız.

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.