Into the Wild/Özgürlük Yolu (2007)

.

Ailesi tarafından iyi bir gelecek sunulmuştu.İyi bir okulda okumuştu,iyi bir işi de olacaktı elbet.Ama o paranın hayatına hükmedemeyeceği bir yaşam istiyordu.Dolayısıyla kendini yollara vurdu.

.

Gerçek ismini bırakıp Alexander Supertramp ismini kullanmaya başladıktan sonra çeşitli yerlerde çeşitli hayatlara yön verir,hep gitmemesi istenir.Aklındaki çoğu şeyi yapınca kendine hedef olarak Alaska’yı koyar ve fakat Alaska’nın yaşam standartları başka yerlere benzemez.

.

Sean Penn’in Jon Krakauer’in kitabından uyarladığı film bitimiyle beraber insanı fazlasıyla karışık duygulara sokuyor.Aynı hayatın kendi hayatınız olabileceğini düşünün.Yaptıklarınız ve yaşadıklarınız için değer mi ?
Film;mutlaka izlenip üstüne saatlerce düşünebileceğiniz,en azından ben bunların kaçını yapabilirim diye kendinize sorduğunuz bir başyapıt.Bu arada filmdeki aileyi iyi analiz edin.Sizin ailenizden de birşeyler çıkabilir.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Into the Wild/Özgürlük Yolu (2007)

  1. Kapanış jeneriğinde gösterilen fotoğraf içimi çok pis acıttı. Nasıl da mutlu mesut gülümsüyor. Gülümsemesinde tırnak kadar samimiyetsizlik yok.

    Yaptığı şey o yaştaki birisine göre inanılmaz cesurca. Çocuk laf ebeliği yapmayıp direkt aksiyon kısmına geçiyor. Takdir edilesi bir durum.

  2. Muhteşem bir yol filmi. En güzel sahne arabanın sele kapılması ve ertesi sabah cebindeki tüm paraları yakarak dostumuzun kendini yollara vermesi. Bu film aynı zamanda her yol filminde olduğu gibi bir içsel yolculuk filmidir. Dostumuzun her zorlukta kendini giderek arındırması ve özgürleşmeye doğru yol alışının öyküsüdür. Evet bu filmde gerçekten kendi ailelerimizden birşeyler bulabiliriz. Filmde çizilen anne baba portresi çok ütopik karakterler değildir. Çevremizde görebileceğimiz türden bireylerdir. Filmin en önemli özelliği ise müziklerini efsanevi Pearl Jam grubunun solisti Eddy Vedder’ın yapmış olması. Zaten eğer filmi beğenirseniz soundtrackini de edineceksinizdir. Muhteşem doğa görüntüleri eşliğinde gelen harika müzikler ve yalnız bir adamın mücadelesi… Anlat anlat bitmez bir film…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı