Kategoriler
Yeni Filmler

İndirim Kodlarıyla Ucuz Sinema Bileti Nasıl Alınır ?

Sinema sektörünün dijitalleşme süreciyle birlikte sinema salonları da kendini yeniledi, daha modern salonlarda ve daha iyi teknik ekipmanlarla film izlemeye başladık. Bununla birlikte aslında daha iyi hizmetin faturası izleyiciye kesiliyormuş gibi. Sinema bileti fiyatları git gide artmaya başladı. Üstelik izlenen filmin teknolojisine göre (2D, 3D, IMAX gibi) bu fiyatlar daha da yukarıya tırmanabiliyor.

Bu durumda birçok insan ucuz sinema bileti almanın yollarını aramaya başladı. Salonların anlaştığı firmalara başvurmak, uzun vadeli abonelikler satın almak gibi opsiyonlar var ancak tüm bunlar genelde şartsız olan işlemler değil.

Bu anlamda sinema biletleri için indirim kodu bularak herhangi bir koşula bağlı olmadan sinema bileti almak en mantıklı seçenek gibi gözüküyor. Aynı zamanda şöyle bir opsiyonunuz da var. Sinema aboneliği satan firmaların kampanyalı ürünlerini indirim kodlarıyla birlikte daha da uygun fiyata da alabiliyorsunuz.

Bununla birlikte çeşitli kültür – sanat aktiviteleri ve organizasyonlarında da yine işinize yarayacak bir yöntemdir. Belki aranızda bu durumu ölücülüğün dip noktası aka donanımhaber ölücülüğü gibi gözüküyor olabilir ancak alım gücü çok da güçlü bir millet değiliz ve fahiş fiyatları göz göre göre ödemek de hiç iyi bir his değil.

Elin Amerikalısı Kupon Savaşları adı altında indirim kodu sektörünü reality showa dönüştürüyor, biz de artık ucundan kıyısından alışkanlık haline getirelim.

Yazar Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den beri...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir