In Bruges (2008)

.

İki kiralık katil,patronları Harry tarafından Belçika’nın orta çağ kenti Bruges’a iş sebebi ile gönderilir.Colin Farrell‘in canlandırdığı Roy karakteri bu kente geldiği an itibari ile şikayet etmeye başlar.Tarih kokan sokaklarda Ken (Brendan Gleeson) ile gezerken hayatının aşkı ile karşılaşınca şikayetleri sona erecektir.

.

Silahı Thames nehrine attım. Elimdeki kirleri Burger King’in tuvaletinde yıkadım… ve talimatları beklemek üzere eve yürüdüm. Hemen sonrasında talimatlar geldi. “Londra’dan siktirin gidin,sizi aptal sikikler.”Bruges’e gidin.” Bruges’un nerede olduğunu bile bilmiyordum.
Soundtrack’i,Colin Farrell’in dudak uçuklatacak oyunculuğu, buna karşılık Brendan Gleeson’ın şovu, Bruge sokakları, Amerika’ya giydirişler,sıradan ama sürükleyiciliği olan bir yapımdı.Patron Harry (Ralph Fiennes)’nin duruşu da filme ayrı bir hava katmış.

.

Filmin yönetmeni Martin McDonagh taze.Daha önce yine Brendan Gleeson ile bir çalışması olmuş.Bu çalışma da onun ilk tecrübesi.İkincisine de böyle bir yapımla izleyiciyi karşı karşıya bırakması onunla ilgili beklentileri arttıracaktır.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı