How Do You Know/Nerden Biliyorsun (2010)

.
Hayatında önemli bir kayıp verdiğinde beklemediğin başka sorunlar da çıkagelir.Murphy Kanunları’nın işlediği bir dünyada yaşıyoruz ve bu kanunların genelde tebrik mesajlarıyla gelme bir alışkanlığı yoktur.
Hayatındaki tek şey baseball olan ve bunu da kaybeden kadın ile babasının kurduğu şirkette babasının oynadığı oyunlar yüzünden başı dertte olan adamın da başındaki bela da bu türdendir.Yaşadıkları şeyler üzerine yeni kötülükleri de üstüne çeken ikilinin hayatlarındaki tek güzel enstantane yollarının kesiştikleri zamanlardır.Ancak kadının yanlış tercihlerinin yanına erkeğin başındaki belanın ağırlığı eklenince Murphy Kanunları’nın bile kifayetsiz kalacağı bir süreç ortaya çıkar.

.

Anlatımı gibi sancılı olan How Do You Know filmi son zamanlarda izlediğim en gereksiz filmlerden biri ünvanını eline almış bulunuyor.Yokluktan tercih ettiğim filmlerin genelde beni yanıltması zaman zaman film izleme dürtümü törpülemem gerektiğini ispatlıyor.
Filmler konusunda aslında çok sabırlıyımdır.İki saat boyunca bekledikten sonra verilecek güzel bir mesaj yada güzel bir final de benim için yeterli olabilir.Ağır gidebilir,uzun planları olabilir,psikolojimle oynuyor olabilir,yeterince güldürmüyor olabilir ama bir şekilde tatmin etmesi gerekir.Bu film ise iki saatin içine ne bir komedi unsurunu barındırabilmiş,ne anlamlı bir mesajı,ne de ilgi çekici sahneleri.Klişe bir filmin daha uzun çekilmiş yeni versiyonunun bile veremeyeceği acıyı yaşattılar bana.Halbuki Owen Wilson,Avon’un yüzü Reese Witherspoon gibi itici oyuncuları izlemeyi bile göze almıştım.
Jack Nicholson’un da bu saçma sapan filmde yer alması oyuncuya olan hayranlığımı azaltıyor.Bu tercihlerle sonunun Nicolas Cage gibi olacağını düşünüyorum.
Uzun zamandır buraya kötü bir filmin incelemesini yazmamıştım.Film en azından siteye çeşitlilik katma anlamında bi işe yaramış oldu.Çöpe atılacak iki saatiniz varsa, kurdeşen dökmek istiyorsanız ve sevdiğiniz oyunculardan soğumak istiyorsanız bu filmi bir deneyin.Ben denedim.Çalışıyor !

IMDB Sayfası

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.