Hellboy II: The Golden Army/Hellboy II: Altın Ordu (2008)

.

Hikaye Hellboy’u yetiştiren Profesör Trevor’un Hellboy’a küçükken bir masal anlatmasıyla başlar.Masala göre eski İnsanlar ve Elfler arasında sürekli savaş yaşanmaktadır.Savaştan sıkılan Elf kralı Balor bu duruma çözüm üretmek için yenilmeyecek ve yok edilemeyecek 70 tane altın asker yaptırır Goblin’lere.

.

Yalnızca Kral Balor’un soyundan gelenlerin yönetebileceği olan bu ordu karşısına çıkan herşeyi yok eder.Böyle bir katliamın sonunun olmadığını düşünen kral duruma bir çözüm bulur ve insanlar ile yaratıklar arasında anlaşma yapar.Anlaşmaya göre insanlar şehirlerde yaratıklar ormanlarda yaşayacaklardır.Fakat bunu kabullenemeyen oğlu Prens Nuada krallıktan sürülür.

.

Günümüz dünyasında yeniden ortaya çıkan Prens, Altın Ordu’yu tekrardan diriltip insanlığı yok etmek için Altın Ordu’nun anahtarı olan tacı bulmaya çalışır.Bu esnada devreye giren Hellboy ve ekibinin görevi ise Prens Nuada’yı durdurmaktır.


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

0 Yorum “Hellboy II: The Golden Army/Hellboy II: Altın Ordu (2008)

  1. Bu filmdeki karakterleri hep görmüşümdür.Aslında merak da etmiştim zamanında.Şimdi de del Toro’nun eserleri olduğunu gördüm ve açıkçası çok şaşırmadım.Bu adamın hayal gücü akıl almaz.
    Bu arada ilk yazın hayırlı olsun Enes.Devamını bekliyoruz.Aslında gönlümden +rep de kopuyor ama malum wordpress. (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı