He Was a Quiet Man/Sıradan Bir Gündü (2007)

.

O görünüşte sıradan bir adamdı.Yalnızlığın ve kendi güvensizliğin getirdiği tedirginlikle yaşamaktan bıkmış ve hayatının geri kalan kısmını etkileyecek bir karar almanın arifesindeydi.Cesaretini toplaması için zamana ihtiyacı vardı.Fakat doğru zaman geldiğinde başkası ondan önce davranmıştı.
.
Bob bir iş arkadaşının ofiste katliam yaptığı sırada kendisinin de planları vardır.Planlarını bozan bu arkadaşına haddini bildirir ve tüm ofisin,halkın sevgilisi olur.Hayran olduğu Venessa’nın hayatını kurtarır ve onunla yeni bir yaşama başlar.Venessa’nın adaletsiz geçmişi ve Bob’un acınası geçmişi bir süre bu ikiliyi etkilemez.Fakat Bob’a mutluluk hormonu pek yaramaz.İlişkisini sorgulamaya başlar ve çoğunluğun sesine kulağına verip işleri biraz kurcalar.
Hikayenin bu anlattığım kısmı Bob’un ütopyasıdır.(:

.

Sondan başa doğru anlatımı,Bob’un hayalini kurduğu fakat bunun için birşeyler yapmaktan aciz olan kişiliğinin mükemmel yansıtılması,Christian Slater’in müthiş performansı (adamı inanılmaz bir şekle sokmuşlar)…Herşey mükemmeldi.
Basit bir film olarak başlayan ve sizi rahatsız etmeden biteceğini düşündüğünüz (zira ortalara doğru fazla romantik olmaya başlamıştı) film sürpriz ve bomba bir sonla bitiyor.Neydi ne oldu diye düşünürken romantik ve dram dolu filmin sonunda tüylerim ürperdi.Filmografisi bu kadar zayıf bir yönetmen-senaristten belki de kimse böyle bir mükemmellik beklemiyordu.Sinemalara gelir gelmez izlenecek filmleriniz listesine ilk sıraya bu sıradan adam Bob’un hikayesini atayın…


Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Replies to “He Was a Quiet Man/Sıradan Bir Gündü (2007)

  1. Başta sisteme laf sokan rahatsız bir film olduğunu düşnmüştüm. Sonrasında yanıldığımı anladım. Kesinlikle tekrar izleyeceğim filmler arasına girdi.
    İşin acayip tarafı adamın sadece hayal dünyasını izlemiş olmamız.
    Yalnız filmde bazı anlamadığım noktalar var belki mantık hatasıdır bilemiyorum. Ama aslında hepmiz biraz quiet man’iz. ( Çok Ciddiyim… )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.