Kategoriler
Yeni Filmler

Guy Ritchie Sherlock Holmes’u Yeniden Sevdirmeye Çalışıyor

.

“Erişilemez, olağandışı bir materyalle uğraşırken çok fazla zaman harcadım.”Guy Ritchie’nin erişilemez, olağandışı materyalden kastı sahte filozof gangster “Revolver” gibi kalın kafalı filmler ve ciddi ciddi hiç sevilmeyen “Swept Away” gibi filmlerdi. “Hiçbir zaman bir günümü popüler bir tartışmada harcamamıştım. Sherlock Holmes ulaşılabilir tarafımı ifade etmemi sağlayacak.”

O zaman tüm bunların çevirisi olarak şöyle diyebiliriz; “Bir patlamış mısır rollercoasterı gezisi yapmak istiyorum, çünkü Hollywood hapishanesinde tıkılı kalmak istemiyorum.Ama bu gördüğüm berbat fotoşoplanmış afişler ve en düşük ortak paydadakine yakın önemsiz şeylerle meşgul olmak dışında başka hiçbir şeye kesinlikle işaret etmeyen ağır fragmanlar değil mi?

Onun içtenliğini takdir ediyoruz, çünkü o kimseyi salak yerine koymuyor.Fakat diğer yönden belki de saldırgan olmasına gerek yoktu. ‘Sherlock Holmes’ kesinlikle berbat görünüyor.

Robert Downey Jr. filmde diyaloglarının bir kulaklık vasıtasıyla beslendiğini itiraf etti, çünkü kendisi için İngilizce vurgusunda hileleri olan yeniden yazılmış anlık diyaloglar yapıyorlardı.“Diyalogu söylemek için bir kulaklık takıyordum. Bunu daha önce diğer filmlerde de denedim, fakat bu sadece Holmes’da işe yaradı, çünkü o konuşurken düşünmüyor. Kendisi ne söyleyeceğini, söylemeden önce zaten biliyor.”

Dünyanın sonunun olmadığı besbelli, fakat çok uzak bir belirti olarak bişeylerin büyük ölçüde buradan ileride olduğu da açıktı. Bu seferki 25 Aralık’a isabet etti ve en azından insana gündelik işlerini unutturan eğlenceliklerden olması bekleniyor.Fakat insanlar aynı şeyi ‘2012’ den bekliyordu ve şimdi eleştirilerin bu filmi nasıl da parçalara ayırmak istercesine olduğuna bir bakın. Fakat yine de bir umut var. Sizin için ise çok da emin değiliz.


IMDB Sayfası
Fragman
Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir