Kategoriler
Yeni Filmler

Guillermo Del Toro Yetimhaneyi Kime Emanet Edecek ?

.

The Orphanage (Yetimhane)’i 2007’de Toronto Film Festivali’nde ilk gördüğümde, kredileri alır almaz filmi tekrar çekmeyi düşündüm. Filmde üstüne düşünecek bu kadar çok malzeme varken bu bir eziklik,evet. Bu benim filmin tekrar çekildiğini görmek için çıldırdığım anlamına gelmiyor tabi. Fakat filmi yeniden çekmenin birkaç şeyi nasıl daha farklı ve daha iyi yapacağını görebildim.

Genel yapısı ve yapımcı yönetmen Guillermo del Toro ile film, tıpkı Let the Right One In (Gir Kanıma)’de olduğu gibi, hemen insanın aklına filmi yeniden çekme fikrini getiriyor.Olan şu ki, yönetmen Larry Fessenden ABD versiyonunu yönetmekle görevlendirildi. Fakat şimdi projeden çekildiğini söylüyor.Arrow in the Head isimli web sitesi Fessenden’la görüştü ve şu bilgileri elde etti:

Yetimhane,iki yıllık bir beklemenin ürünüydü. Guillermo’yla senaryo üstünde çalışmak çok heyecanlı bir deneyimdi ama oyuncu seçiminde bir tereddüte düştüm ve bu da asıl nedendi; aslında bunu başka bir biçimde gerçekleştirecekler. mecidiyekoylions Bu nedenle de, projenin dışında olduğumu düşünüyorum. Hala benim senaryomu kullanacaklarını umuyorum ama artık filmi yöneteceğimi düşünmüyorum. Bu da Hollywood işte.

August röportajı sırasında bayan başrol oyuncusu için oyuncu seçimi çalışmaları devam ediyordu. Fessenden’ın yapımdan ayrılışının asıl nedeninin bayan oyuncu mu yoksa başka bir rol mü olduğu gerçekten önemli değil. Merak ettiğim, bu olay projeyi nerde bırakıyor ve The Hobbit ilerlerken Guillermo del Toro projeye ne kadar zaman ayıracak.
Bir diğer merak ettiğim konu da, del Toro’nun Miramax yapımı olan başka bir korku filmi projesi, Don’t be Afraid of The Dark’ın yeniden çekilmesi. İşi bağladılar ama umarım Miramax’teki strateji değişikliği projenin akışını bozmaz.

Kaynak

Yazar Edi

Uzun uzun inceleme okumayı sevmeyen izleyiciler için listeler hazırlar. Hazırladığı listelerdeki her filme ve diziye kefildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir