Grudge Match | Hesaplaşma Zamanı | 2013

hesaplaşma filmi

Bazı hesaplar vardır, zaman aşımına asla uğramayan…

Henry ve Billy’nin aralarındaki hesap da aynı bu şekildedir. 80’li yıllara damgasını vurmuş ve bir semtin rekabet simgesi haline gelmiş iki boksör aradan geçen 30 sene sonra da çok farklı değildir. Billy’nin yaptığı bir vukuat sonrası boks kariyerini sonlandıran Henry için hayat daha mütevazı ve basittir. Billy ise akıllı yatırımlarla aradan geçen 30 sene sonrasında refah içerisindedir ancak Henry’nin defalarca son bir maç yapma teklifini geri çevirmesini hazmedememektedir. Birbiriyle görüşmeyen ikili kendileriyle alakalı yapılan bir video oyununu seslendirmek için yıllar sonra bir stüdyoda tekrar rastgelirler ancak yaşlarına rağmen kanları kaynayan iki eski toprak için bu büyük bir hesaplaşmanın habercisidir.

hesaplaşma filmi

Bir zamanların efsane aktörleri yaşlandıkça kendilerini komik duruma düşürecek ve sanatsal anlamda da hiçbir şey kazandırmayacak projeleri sanki daha kolay kabul eder oldular. Rocky serisiyle gönülleri fetheden Sylvester Stallone ile Raging Bull filmiyle oyunculuğunu zirveye çıkaran Robert De Niro’nun bu tür bir girişime evet demelerini açıkçası anlamıyorum.

Belirli bir yaşa gelmiş ve maddi anlamda bazı şeyleri aşmış aktörlerin yapımcıların kepazeliklerine neden boyun eğdiklerini anlamıyorum. Filmin daha başından sonu belli, karakterlerin evrileceği noktalar belli ve kırılma anları belli. İzleyip de sevmediğiniz bir filmi kanal değiştiremediğiniz bir ortamda TV’den tekrar izlemek gibi birşey bu…

Ne aksiyonu aksiyon, ne draması drama, ne de komedisi komedi… Son dönemlerde sıkça gördüğümüz bir durum bu. Bütün iyi oyuncuları topladık, dandik senaryomuzu nasıl seyirciye yediririz ?

Hesaplaşma Zamanı filmi izleyicilerine açıkçası fazla birşey vaat etmeyen içi boş bir film. Ancak aktörlerin meraklıları için iyi bir tercih olabilir.

IMDB Sayfası

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı