Gran Torino (2008)

.

Eastwood’dan yine bir oyunculuk dersi.Adam yaşlanıyor ancak performansından hiçbirşey kaybetmiyor.Ama yardımcı oyuncuların da bu kadar kötü olduğu başka bir film de yoktur herhalde.

.

Walt Kowalski;karısını henüz toprağa gömmüş ırkçı,inatçı ve hala kafasındaki dünyayı 50’li yıllarda yaşatan bir adamdır.Ailesiyle sorunlar yaşayan ve onları bir türlü anlamayan ve anlamaya da çalışmayan bu ihtiyar ailesinin de bu duruma kayıtsız kalmasıyla beraber iyice yalnızlaşır.Zaten karısının ölümüyle beraber hayata karşı beklentisi kalmamış bu adamın yanına sadece Peder Janovich gelmektedir.O da Walt’un karısına verdiği sözden dolayı Walt’u günah çıkarmaya ikna etmek içindir.
Walt bu durumdan fazlasıyla bunalsa da çekik gözlü bir çocuğun 72 model Gran Torino’sunu çalmaya denemesi ve bu veletin yeni çekik gözlü komşularından biri olması Walt’un hayatına birdenbire hareket getirecektir.Kore savaşından kalma anıları yüzünden çekiklerle arası pek iyi olmayan Walt şimdi de onların ortasında kalmıştır.

.

Çekik arkadaşların çok çok kötü bir performans sergiledikleri film Eastwood’un müthiş oyunculuğu,kurgusu ve finali ile filmi kurtarıp izleyenleri büyüleyecek.IMDB’de de bir anda ilk 250’ye girivermiş zaten.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

0 Yorum “Gran Torino (2008)

  1. clint eastwood’un son filmi olacak gibisinden bir şeyler duymuştum. umarım yanılıyorumdur. neyse, film hakkında söyleceklerim, gerçekten emek verilmiş bir yapım. hissettiriyor. eastwood’un unforgiven’dan sonra izlediğim en iyi filmiydi bana kalırsa. ayrım yapmıyorum ya da diğerleri kötü demiyorum ama bu filmi çok beğendim. eastwood oyunculuğunu konuşturmuş yine herzamanki gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı