Ghost Town / Hayalet Şehir (2008)

.

Diş doktoru olan Pincus, bağırsaklarındaki bir rahatsızlıktan dolayı girdiği ameliyatta çok da gerekli olmamasına rağmen kendisine genel anestezi uygulanmasını ister.Ameliyat sırasında anestezide bir hata yapılır ve Pincus yaklaşık yedi dakika ölür. Geri döndüğünde ise hayatını cehenneme çeviren bir özellik kazanmıştır:Ölü insanları görebilmekte ve onlarla konuşabilmektedir. Ayrıca karşısına çıkan her ölü de ondan bir şeyler istemektedir. Fakat Pincus, onların söylediklerinin tek kelimesine bile kulak asmamakta ve kurtulabilmek için elinden geleni yapmaktadır.

.

Pincus’un ev adresini bilen ölülerden birisi olan Frank, onunla bir anlaşma yapar. Bu anlaşma sonucu Pincus, Frank’in isteğini yerine getirecek,Frank de diğer ölüleri, Pincus’u rahat bırakmaları konusunda ikna edecektir.
Frank, hayattayken eşi olan Gwen’in şimdiki nişanlısı Richard’tan hiç hoşlanmamaktadır. Adamın sadece parası için Gwen’in peşinde olduğunu düşünmektedir. Yapılan anlaşmaya göre Pincus, Gwen ile Richard’ın ayrılmaları için elinden geleni yapacaktır. İlk başta Richard’a bir alternatif yaratmayı düşünen ikilimiz, o kişinin Pincus olmasına karar verir.
Pincus, Gwen’e yaklaştıkça hem ondan hoşlanmaya başlar hem de Richard’ın paragöz bir adam olmadığını görür. Pincus, Gwen ile arasındaki ilişkiyi arkadaşlıktan öteye götürmemeye karar verir. Gwen ile Richard’ın arasını bozması da oldukça zor olacaktır. Diğer yandan ölü insanlar hala onun peşini bırakmamışlardır ve hep aynı isteklerini tekrarlamaktadırlar.İş arkadaşı olduğu doktorlardan birisine danışan Pincus yapması gereken şeyi bulur.

.

Carlito’s Way’den Jurassic Park’a, Panic Room’dan War of the Worlds’se kadar pek çok meşhur filmin senaristliğini üstlenen Davis Koepp’ten orta karar fantastik komedi… Ghost’tan Sixth Sense’e, The Frighteners’tan Ghost Whisperer’a kadar uzanan bir çok hayaletli film ve televizyon dizisini referans alan filmin başrollerinde, ülkemizde daha çok televizyon dizisi Extras ile tanınan Rick Gervais,The Matador’dan sonra şansı açılan Greg Kinnear ve dünyalar güzeli Tea Leoni yer alıyor.
İzleyene pek bir şey kazandırmayan, izlemeyene de herhangi bir şey kaybettirmeyen filmlerden birisi.

Resmi Web Sitesi
IMDB Sayfası
Fragman

Wes Anderson, Gus Van Sant sevdiği yönetmenlerden birkaçı...

0 Yorum “Ghost Town / Hayalet Şehir (2008)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı