Gel, Gör ve Uç

.

Online seyahat acentalarından venividibilet güzel mottosunu güzel fiyatlarıyla birleştiriyor.

Son yıllarda yeni firmaların piyasaya girmesiyle havayolu ulaşımı oldukça cazip hale gelmeye başladı. Erken alınan uçak biletleriyle saatlerce süren otobüs yolculuklarından hem zaman hem de maddi anlamda kâra geçer olduk. Bir örnekle açıklayayım. Mesela iki yıl öncesinde zorunlu Kıbrıs seyahatimin hem gidişinde hem de dönüşünde uçağı tercih ettim. Gidiş için de dönüş için de biletimi iki ay öncesinden almıştım. Gidiş biletim yanlış hatırlamıyorsam 79 TL, dönüş biletim de 66 TL’ydi.

Eğer ben bu seyahati farklı yollardan yapsaydım;

– İlk önce Kıbrıs’a gidecek bir feribota sahip bir kente otobüsle yolculuk yapacaktım. (Ki bildiğim kadarıyla sadece Mersin-Taşucu bu hizmeti veriyor.) O kentten de feribotla Kıbrıs’a geçecektim. Nereden baksanız bu yolculuk minimum 10 saat sürecekti. (Zaman ziyanı)

– İki uzun mesafe yolculuk yaparken farklı vasıtalar kullandığımı varsaydığımda kabarık bir yol masrafı ortaya çıkacaktı. (Para ziyanı)

Erken alınmış uçak biletiyle bu hizmet İzmir’den Kıbrıs’a 45 dakika sürdü ve bana 79 TL’ye mâl oldu.

Şunu da belirtmem gerekir ki bu gidiş uçak bileti acentadan da alınmadı. Eğer Venividibilet.com gibi bir seyahat acentasına denk gelseydim (39 TL’den başlayan fiyatlara sahipler) bu bedel daha da düşebilirdi.

Yerli hava yolu şirketlerinin artması ve yabancı menşeili firmaların da Türkiye pazarına dahil olmasıyla artık ucuz uçak bileti bulmak biraz araştırmayla çok da zor değil. Burada doğru acentaya denk gelmek kadar fırsatları takip etmek de oldukça önemli.

Bu anlamda Venividibilet çoklu ödeme seçenekleri, özel yerlere ve özel günlere mahsus indirimleriyle ve diğer kampanyalarıyla yakında biletini sattığı havayolu şirketleri kadar sükse yapabilir. Benden söylemesi…

Yusuf

SineMâbed'in kurucu editörü. Mayıs 2008'den bu yana site için ırgatlık yapmakta. Sevdiği birtakım yönetmenlerin olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.